Kraków: Odbyły się I Mistrzostwa Polski Szkół Niepublicznych w Biegach Przełajowych

III Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego STO
ul. Stradomska 10
31- 058 Kraków

17 września w Parku im. dr. Henryka Jordana w Krakowie odbyły się I Mistrzostwa Polski Szkół Niepublicznych w Biegach Przełajowych.

Emocje opadły, rozdaliśmy i wyłoniliśmy Mistrzów Polski w 16 kategoriach.

Łącznie do linii mety dotarło prawie 150 osób, najliczniejsze grupy to SSP 4 Kraków, STO Ciechanów, ZS STO Warszawa, PSP Salwator Kraków, III SLO Kraków, SG7 Kraków.

Zawody zaczęły się o godz. 9, ale tuż przed startem wszyscy zgromadzeni uczestniczyli w uroczystym otwarciu I Mistrzostw Polski.

Jako pierwsi rywalizowali najmlodsi (rocznik 2007 i młodsi) – na linii startu stanęło aż 22 zawodników. 

Kolejne biegi, to również duża frekwencja, widać było, że uczniowie szkół podstawowych rywalizację mają we krwi. :) Z czasem na starcie stawały coraz starsze roczniki, równocześnie wydłużał się dystans do pokonania. Gimnazjaliści rywalizowali na dystansie 2000 i 3000 m, ale to nie spowodowało mniejszych emocji. Wprost przeciwnie, w niektórych biegach do samego końca toczyła sie walka o zwycięstwo, do ostatniego metra nie było wiadomo komu przypadną medale.

W końcu do rywalizacji przystąpili nauczyciele oraz zawodnicy Nordic Walking. Tych zmagań ciekawi byli uczniowie, którzy dopingowali swoich mentorów.

Na koniec chyba najliczniejsza grupa, którą tworzyli rodzice. Emocje były do samego końca. Złoty medal był niezagrożony, ale o srebro zaciętą walkę stoczyli Panowie.

Andrzej Lachowski