I Mistrzostwa Polski Szkół Niepublicznych w Biegach Przełajowych - Kraków, 17 września 2016 r.

III Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego STO
ul. Stradomska 10
31- 058 Kraków

Szanowni Państwo,

mam ogromny zaszczyt zaprosić Państwa na I Mistrzostwa Polski Szkół Niepublicznych w Biegach Przełajowych, które odbędą się 17 września 2016 roku w Krakowie.

Bieganie obecnie jest jednym z najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Biegi masowe biją rekordy popularności, podobnie jak biegi przełajowe i górskie oraz na orientację. Biegają wszyscy, dzieci, rodzice i dziadkowie, na równi kobiety i mężczyźni. W naszej szkole od siedmiu lat organizujemy bieg z okazji pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Na podstawie tych doświadczeń, postanowiliśmy zaprosić Państwa do udziału we wspólnym, wspaniałym wydarzeniu sportoworekreacyjnym. Zawody odbędą się w malowniczej scenerii w przepięknym parku im. dr. Henryka Jordana, wielkiego orędownika wychowawczej roli sportu. Dodatkową, pozytywną stroną wzięcia udziału w tym wydarzeniu jest możliwość odwiedzenia Krakowa, który we wrześniu jest szczególnie piękny. Zadbamy, aby zawody były zorganizowane w pełni profesjonalnie z właściwą obsługą i zabezpieczeniem. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, numer startowy, który także będzie miłą pamiątką oraz okolicznościowy medal. Zgodnie z duchem olimpizmu, zależy nam przede wszystkim na radosnym uczestnictwie i umożliwieniu uczniom, nauczycielom i rodzicom zawiązania sportowych przyjaźni.

Z radością informuję, że patronat nad zawodami objął Zarząd Główny Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Kierownikiem zawodów jest Pan Andrzej Lachowski, zwycięzca wielu prestiżowych zawodów w Polsce, zwycięzca Grassland Marathon w Chinach, a jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole, prawdziwy pasjonat i propagator biegania. Możliwość spotkanie takiej osobowości sportowej będzie dodatkową motywacją do podnoszenia swoich umiejętności.

Przesyłam do Państwa widomości:

  • regulamin zawodów
  • formularze zgłoszeniowe

Serdecznie zapraszam do Królewskiego Miasta Krakowa na wspólne święto biegania.

Z wyrami szacunku,

Iwo Wroński

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Juliusza Słowackiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Krakowie