Spotkanie Profesora Wnuczka w Luxoft Poland

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO
ul. Krowoderska 8
31-142 Kraków

Dziś miało miejsce niecodzienne spotkanie i zajęcia w krakowskim oddziale Luxoft Poland. Pracownicy firmy poznali osoby biorące udział w akcji społecznej Profesor Wnuczek - seniorów, uczniów różnych szkół STO z Krakowa (Zespołu Szkół Społecznych nr 3 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. J. Słowackiego - począwszy od młodszych uczniów szkoły podstawowej, a na najstarszych gimnazjalistach skończywszy), wreszcie nauczycieli szkolnych i akademickich.

Wszystkich obecnych powitała na zajęciach dr Anna Okońska-Walkowicz, wiceprezes Zarządu Głównego STO. Przypomniała nam historię prowadzonej już kolejny rok akcji.

Podczas spotkania uczniowie pomagali seniorom w zdobywaniu nowych umiejętności. Pracownicy Luxoft zaprezentowali wiele ciekawych informacji, dotyczących ich codziennej pracy. W przerwie cieszyliśmy się wspólną kolacją.

Zajęcia były doskonałym pretekstem do nawiązania znajomości pomiędzy uczniami różnych szkół, wzajemnego poznania różnych środowisk. Nie zabrakło promocji sportu, który jest wspierany i promowany przez Luxoft Poland. Uczniowie dowiedzieli się też więcej o barierach i problemach osób niepełnosprawnych.