Krakowskie Sympozjum Samorządów Szkół: Gimnazjalnych, Podstawowych i Licealnych

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO
ul. Krowoderska 8
31-142 Kraków

Termin: 26-28 lutego 2014 r.
Miejsce: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO

Organizator: Zespół Szkół Społecznych im. Juliusza Słowackiego STO

SSP nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO
ul. Krowoderska 8, 31-142 Kraków
tel. kontaktowy: 607 464 532
email: mstarczewska-aksamit@sto64.krakow.pl

Zasięg lokalny


 

Już po raz czwarty odbyło się Krakowskie Sympozjum Samorządów Szkolnych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. W tym roku po raz pierwszy wzięli udział licealiści.

Mottem trzydniowego spotkania były słowa Woody’ego Allena: „Talent to kwestia szczęścia. Najważniejsza w życiu jest odwaga”. Sympozjum zorganizowały samorządy szkolne Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Juliusza Słowackiego STO w Krakowie oraz projekt „Wychowanie do samorządności”. W imprezie wzięło udział 18 szkół, w tym tradycyjnie krakowskie szkoły STO.

Samorządowcy szkół podstawowych zajęli się talentem, uzdolnieniami i pracą nad sobą, gimnazjaliści - odwagą w pomaganiu, a licealiści - absurdem oraz nawiązywaniem realnych kontaktów w świecie, w którym niestety dominują relacje wirtualne. Podczas trzydniowego spotkania odbyła się część szkoleniowa oraz warsztatowa. „Puzzlowa ścianka” szybko zapełniała się trafnymi wnioskami uczestników: „Bez odwagi nie jesteśmy w stanie wiele osiągnąć”, „Mogę coś zrobić, mogę coś osiągnąć”, „Odwaga to impuls do działania!”, „Podjąć ryzyko to odwaga!”.