A Ty co wiesz o Krakowie? Międzyszkolne Konkursy Wiedzy o Krakowie "Krakusek" i "Krakus"

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO
ul. Krowoderska 8
31-142 Kraków

Aktywne poznawanie Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend – oto cel organizowanych po raz kolejny Międzyszkolnych Konkursów Wiedzy o Krakowie „Krakus” i „Krakusek”. W poprzedniej edycji konkursów wzięło udział ponad 4000 uczniów szkół podstawowych z Krakowa i okolic.  W ramach zabawy dzieci mogą nie tylko sprawdzić swoją wiedzę na temat stolicy Małopolski, ale także wziąć udział w lekcjach muzealnych, wycieczkach i rodzinnych grach terenowych.

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego STO we współpracy z Zamkiem Królewskim na Wawelu oraz Akademią Żakowską już po raz kolejny zachęca uczniów szkół podstawowych do poznawania historii i tajemnic Krakowa.

To już 9. edycja konkursu „Krakusek” adresowanego do uczniów klas III i druga odsłona „Krakusa” dla dzieci z klas V i VI – mówi Jolanta Dąbek, zastępca dyrektora SSP nr 4 STO w Krakowie.

Tematem wiodącym tegorocznych edycji jest hasło: „Po dwóch stronach starej Wisły – z Kazimierza na Wawel”. Pomocą w zdobyciu wiedzy i przygotowaniu się do konkursów będą lekcje muzealne na Wawelu oraz wycieczki po Krakowie organizowane przez Akademię Żakowską. Społeczność szkolna SSP nr 4 STO zachęca także finalistów, ich rodziny oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w grach terenowych śladami krakowskich tajemnic.

W przypadku obu konkursów rywalizacja przebiega etapowo: najpierw uczniowie wezmą udział w teście rozwiązywanym we własnej szkole, a potem najlepsi z nich w międzyszkolnym finale na Wawelu – dodaje Jolanta Dąbek. 

Uczniowskie zmagania zakończą uroczyste gale wręczenia dyplomów i nagród, które odbędą się 9 kwietnia (konkurs „Krakusek”) oraz 4 czerwca w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym na Wawelu. Każdy uczestnik finału zostanie nagrodzony niezależnie od zajętego miejsca.

Wszystkie ważne informacje dotyczące konkursu oraz lista laureatów będą zamieszczone na stronach internetowych organizatorów konkursu:

www.wawel.krakow.pl
www.sto64.krakow.pl
www.akademiazakowska.pl

Harmonogram IX Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krakowie „Krakusek” 2013/2014:

  • I etap (szkolny) –  wewnątrzszkolny test wiedzy: 15  stycznia  2014
  • II etap (finał) – test dla laureatów edycji wewnątrzszkolnych: 19 marca  2014  o godz. 10.00 w Centrum Konferencyjno-Wystawowym Zamku Królewskiego na Wawelu.
  • 9 kwietnia 2014 o godz.  10.00 – uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród w Centrum Wystawowo- Konferencyjnym na Wawelu.

Harmonogram II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krakowie „Krakus” 2013/2014:

  • I etap (szkolny) – wewnątrzszkolny test wiedzy: 25 kwietnia 2014
  • II etap (finał) – test dla laureatów edycji wewnątrzszkolnych: 20 maja 2014 o godz. 10.00 w Centrum Wystawowo- Konferencyjnym - Zamku Królewskiego na Wawelu. 
  • 4  czerwca  2014   o godz.  10.00 uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród w Centrum Wystawowo- Konferencyjnym na Wawelu.