Kraków: XIII Międzyszkolny Konkurs Poezji Anglosaskiej - nagrody i dyplomy rozdane

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 5 STO
ul. Kurczaba 5
30-868 Kraków

W piątek, 9 grudnia 2016 r., na terenie Zespołu Szkół Społecznych nr 5 STO w Krakowie odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Poezji Anglosaskiej przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych.

Podobnie jak w latach poprzednich cieszył się dużym zainteresowaniem. Zgłosili się na niego uczniowie z następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 117 w Krakowie, Szkoły Podstawowej nr 41 w Krakowie, Szkoły Podstawowej nr 61 w Krakowie, Szkoły Podstawowej nr 48

w Krakowie, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 STO w Krakowie oraz Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 STO w Krakowie. Uczestniczyli w nim także uczniowie z naszej placówki – Społecznej Szkoły Podstawowej nr 5 STO. Występy uczniów oceniane były w dwóch kategoriach. Kategoria I – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych oraz kategoria II – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych. Jury oceniało przede wszystkim umiejętność recytacji w języku obcym, prezentację sceniczną wiersza, akcent i intonację, teatralność oraz ogólne wrażenie.

Podobnie jak w latach poprzednich uczniowie byli świetnie przygotowani. Bardzo dobrze opanowali teksty i ciężko było dokonać wyboru zwycięzców. Okazało się, że najlepiej wypadli uczniowie ze szkół społecznych i to oni zebrali wszystkie nagrody i dyplomy.

Bardzo się cieszymy, że nasz konkurs budzi coraz większe zainteresowanie. Jest on świetną okazją do zintegrowania szkolnej społeczności lokalnej oraz promocji nie tylko naszej szkoły, ale także całego środowiska Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

Kazimierz Budnik
dyrektor ZSS nr 5 STO