Kraków: Gala końcoworoczna w ZSS nr 3 STO

Społeczne Gimnazjum nr 3 STO
os. Dywizjonu 303 nr 35
31-874 Kraków

Rok tradycyjnie zakończyliśmy Szkolnym Festiwalem Sztuki (już trzynastym!) zwanym popularnie Galą. W sali Teatru Ludowego brakowało miejsc dla wszystkich, którzy chcieli podziwiać ponad 120 uczniów występujących na scenie. Wśród widzów oprócz rodziców, dziadków i innych krewnych byli też absolwenci. Chociaż całość trwała ponad cztery godziny, chyba nikt, kto pozostał do końca, nie żałował. Tym bardziej, że Gala jak zwykle miała zróżnicowany charakter.

Najpierw żegnaliśmy absolwentów gimnazjum, którzy w towarzystwie swoich młodszych o rok kolegów wzięli udział w kabarecie według scenariusza i w reżyserii Grażyny Domalik zatytułowanym Dziady raz jeszcze. Było dużo śmiechu i łzy wzruszenia. Druga część to Zabawy z Brzechwą w wykonaniu aktorów ze szkolnego Teatru Prób z klas III, IV, Va, Vb i VI. Scenariusz i reżyseria oczywiście pan Maciej Cirin. Potem obejrzeliśmy barwny spektakl taneczny Szaleństwa w Sherwood przygotowany pod kierunkiem artystycznym Agnieszki Kwiatkowskiej. Tańczyli uczniowie od klasy I do VI. Na zakończenie części drugiej śmialiśmy się do łez, podziwiając piąto i szóstoklasistów w warsztacie lingwistyczno-aktorskim Szaleństwa w Sherwood. Scenariusz i reżyseria Paulina Moskwa. A po przerwie najwytrwalsi, a było ich sporo, obejrzeli aktorów z Teatru Prób z klas VI oraz II i III gimnazjum w spektaklu Odmłodzić Różewicza. Scenariusz i reżyseria również Maciej Cirin. Trudno oprzeć się wrażeniu, że wszyscy wykonawcy, a było wśród nich także kilkoro nauczycieli, czuli się na scenie jakby się na niej urodzili. Na koniec pan dyrektor Krzysztof Kwiatkowski wygłosił tradycyjne słowo na wakacje.

Gala nie prezentowałaby się tak wspaniale, gdyby nie praca wielu osób. Są to Jolanta Pierzchała (kierownictwo muzyczne), Agnieszka Kwiatkowska (choreografia), Dorota Pasieczna (układy akrobatyczne), Dorota Siemianowska (charakteryzacja), Stanisława Baran, Regina Choróbska, Anna Hedemann, Monika Łobos, Jan Kołodziej, Weronika Piotrowska (scenografia), Jakub Danielewicz, Ignacy Gawron, Tomasz Książek, Kacper Wygaś (multimedia) oraz wiele osób pracujących za kulisami przy obsłudze technicznej spektaklu. Kto nie był, niech żałuje. Zapraszamy za rok!

Fot. Szymon Reiter