Kraków: Czytamy dzieła literatury polskiej – zaproszenie

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 STO
os. Dywizjonu 303 nr 35
31-874 Kraków

Od sześciu lat w naszej szkole w ramach projektu „Czytamy dzieła literatury polskiej” odbywają się prezentacje wybranego utworu literackiego lub fragmentów twórczości polskich klasyków. Dotychczas wystawialiśmy: „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, „Balladynę” J. Słowackiego, „Krzyżaków” H. Sienkiewicza, fragmenty dzieł S. Żeromskiego, „Wesele” S. Wyspiańskiego oraz „Zemstę” i „Śluby panieńskie” A. Fredry.

W inscenizacjach mających charakter konkursu udział biorą wszyscy uczniowie gimnazjum i klas IV-VI szkoły podstawowej, a uczniowie klas młodszych uczestniczą w prezentacjach tanecznych.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, połączyliśmy nasze przedsięwzięcie z Narodowym Czytaniem pod patronatem Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego. W sobotę 6 września gimnazjaliści przedstawiali kultowe sceny z „Potopu” Henryka Sienkiewicza w ramach siódmej już edycji imprezy „Czytamy dzieła literatury narodowej”. Kontynuując cykl działań związanych z kultywowaniem naszych wielkich wydarzeń historycznych w ramach Święta Odzyskania Niepodległości oraz Dnia STO, zapraszamy całą społeczność szkolną na drugą część naszego czytania, która odbędzie się w piątek 21 listopada 2014 r.. Tym razem uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej zaprezentują się we fragmentach nowel Henryka Sienkiewicza.

Ramowy program imprezy:

  9:00-9:05  – powitanie – pan dyrektor Krzysztof Kwiatkowski
  9:05-9:15  – wykład – pan Tomasz Książek
  9:15-10:15 – taniec w wykonaniu uczniów kl. III
                -prezentacje konkursowe – klasa IV – „Janko Muzykant”
10:15-10:30 – przerwa a w niej namiastka biesiady
10:30-11:30 – taniec w wykonaniu uczniów kl. II
                - prezentacje konkursowe – klasa V a i V b – „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela”
11:30-11:45 – przerwa – dalej ucztujemy
11:45-12:45 – taniec w wykonaniu uczniów kl. II, III (kółko taneczne)
                - prezentacje konkursowe – klasa VI – „Orso”, „Sachem”
12:45-14:00 – obrady jury
14:00 – ogłoszenie wyników