Zajęcia komputerowe dla seniorów w Augustowie

Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Zarzecze 17 a
16–300 Augustów

Trwają zajęcia Profesora Wnuczka w Zespole Szkół Społecznych STO w Augustowie.

W zajęciach uczestniczy 12 seniorów. Czworo uczniów-profesorów uczy ich, jak dobrze i mądrze korzystać z komputera i internetu. Są to: Weronika i Franek z klasy 6 szkoły podstawowej oraz Michał i Tomek z I gimnazjum. Opiekę merytoryczną sprawuje pani Dorota Jakuć.

Pierwsze zajęcia dotyczyły obsługi zestawu komputerowego, poznania popularnych przeglądarek internetowych oraz nauki wyszukiwania informacji. Na wszystkich zajęciach panowała atmosfera zaangażowania i pracy, formuła współpracy z „wnuczkami” bardzo ośmieliła seniorów. Uczestnicy stwierdzili, że bardzo chętnie będą przychodzić, poprosili o częstsze spotkania, by jak najmniej wiadomości umknęło. Uczniowie z kolei byli dumni, że mogli wykazać się wiedzą i z rumieńcami na twarzach pomagali w każdym działaniu.

„Profesor Wnuczek” to wspólny projekt Społecznego Towarzystwa Oświatowego i firmy Luxoft Poland – sponsora i współorganizatora. Zajęcia dla seniorów w Augustowie odbywają się w terminach: 13, 19, 23 i 30 października oraz 6 listopada.