Augustów: Szkoła jak z bajki

Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Zarzecze 17 a
16–300 Augustów

Międzynarodowy Dzień  Postaci z Bajek, obchodzony 5 listopada, Zespół Szkół Społecznych STO w Augustowie świętował w tym roku w sposób zupełnie wyjątkowy.

Alibaba i Kopciuszek

Dzięki wspólnemu wysiłkowi uczniów, rodziców i nauczycieli klasy szkolne stały się scenerią baśniowych opowieści. W jaskini pełnej skarbów przyjmował gości Ali Baba z rozbójnikami, w klasie zielonej jak łąka zamieszkał rój pszczół-czwartoklasistów, a w Stumilowym Lesie bawiły się pierwszaki przebrane za postaci z „Kubusia Puchatka”.

Był też ubogi pokój Kopciuszka i sala balowa, a w zdumienie wprawiał wszystkich odwiedzających pokój Muminków pełen lamp, zegarów, szydełkowych serwet i porcelany. Po szkolnych korytarzach krążyły również gromady królów, Czerwonych Kapturków, księżniczek i Kotów w Butach. 

Baśniowy turniej

Żadne miejsce w szkole nie wyglądało zwyczajnie! Jakby tego było mało, w tym dniu zorganizowaliśmy wspólnie z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej czytelniczy turniej zatytułowany „Korowód Baśniowych Postaci”, na który przybyły drużyny ze szkół powiatu augustowskiego. Dzielni uczestnicy łowili złote rybki, odpowiadali na pytania dotyczące baśni, wyciągali kota z worka, a nawet oddzielali groch od soczewicy. Emocje sięgały zenitu, co mogą potwierdzić osoby postronne (np. przedstawiciele redakcji), które przypadkiem trafiły w czwartek na ul. Zarzecze do Augustowa.