Darłowo: Projekt „Sztuka wokół nas – To My tworzymy nasz szkolny Świat”

Społeczne Gimnazjum im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

Projekt realizowany był w terminie od 1 listopada 2017 r. do 18 czerwca 2018 r. Grupa projektowa to uczennice drugiej klasy gimnazjum, które nie tylko realizowały działania wynikające z projektu, ale również brały aktywny udział aktywując do działania społeczność szkolną. Koordynatorem projektu była Pani Monika Ferka.

W ramach projektu odbyły się trzy razy warsztaty fotograficzne w pracowni Kazimierza Majchrzaka (zawodowy pilot i fotograf – profesjonalista w swojej dziedzinie. Twórca wielu wspaniałych zdjęć promujących nasze miasto z perspektywy lotu ptaka i zdobywca wielu nagród w różnych konkursach fotograficznych). Zdobyte na warsztatach doświadczenie młodzież wykorzystała do wykonania sesji zdjęciowych prezentujących różne oblicza wszystkich klas naszej szkoły. Efektem końcowym projektu było wykorzystanie tych zdjęć, w kalendarzu na rok 2019, promującego naszą szkołę.

W ramach projektu został również ogłoszony I Powiatowy Konkurs Fotograficzny pod nazwą „Kątem oka – jak widzę świat”. Wzięło w nim udział 30 uczniów ze szkół powiatu sławieńskiego. Profesjonalne jury w składzie Kazimierz Majchrzak i Magdalena Burduk (kierownik referatu promocji Miasta Darłowo) przyznało nagrodę główną dla Krzysztofa Fishera ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, I miejsce dla Marty Baranieckiej z Miejskiego Gimnazjum w Darłowie, II miejsce dla Ignacego Paszkiewicza ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, III miejsce dla Katarzyny Hejno z Szkoły Podstawowej nr 4 w Kopnicy. Poza tym wyróżniono: Zuzannę Rychlewską z Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, Jana i Zuzannę Jabłońskich ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Darłowie, Jakuba Pacułę ze Szkoły Podstawowej w Kopnicy i Zuzannę Paszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w czasie wystawy pokonkursowej, w dniu 18 czerwca 2018r. w Społecznej Szkole Podstawowej im. Lotników Morskich STO w Darłowie.

Nagrodę główną – aparat fotograficzny typu instax mini firmy FUDJIFILM zasponsorowali rodzice naszej szkoły Państwo Wiesława i Piotr Masłowscy, część nagród została również zasponsorowana przez Referat Promocji Miasta Darłowo, pozostałe nagrody zostały zakupione z pieniędzy pozyskanych z projektu dofinansowanego przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe. Pokonkursowa wystawa fotograficzna będzie prezentowana w naszej szkole końca roku szkolnego, a następnie zostanie zabrana do Klubu Wojskowego 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie i tam pozostanie do końca wakacji, gdzie będą mogli ją obejrzeć turyści odwiedzający nasz kurort w czasie wakacji.