Darłowo: O wolontariacie słów kilka

Społeczne Gimnazjum im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

Co to jest Wolontariat i na czym polega nie trzeba nikomu tłumaczyć. Warto podkreślić, że wszelkie działania wykonywane w ramach pracy wolontarystycznej dostarczają mnóstwo radości. I to nie tylko u otrzymujących pomoc, ale i u tych którzy ją niosą. 

Szkolny Klub Wolontariusza, działający przy Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie, nie próżnuje.

dniach 29-30 listopada po raz kolejny uczestniczyliśmy w przedświątecznej zbiórce żywności. Tradycyjnie uczniowie wręczali klientom Biedronki w Darłówku ulotki informujące o akcji i z uśmiechem zachęcali do włączenia się do zbiórki.

Kolejnym wydarzeniem była 5 Darłowska Laponia Świętego Mikołaja, która odbyła się 8 grudnia. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia rozpoczęły się już 4 tygodnie wcześniej. Począwszy od 12 listopada aż do 3 grudnia wolontariusze uczestniczyli w warsztatach artystycznych pod nazwą „HAND MADE”. Każde zajęcia uczyły czegoś nowego – tworzenia bombek z papieru, lampionów, stroików, zabawnych postaci z filcu, czy kartek świątecznych. Wszystkie rękodzieła, jakie powstały podczas warsztatów zasiliły stoiska z ozdobami sprzedawanymi na Laponii. Ponadto jako szkoła przygotowaliśmy piękne drzewka świąteczne – i tu należy podziękować p. Ewie Skurskiej oraz p. Izabeli Wachowskiej, za pomoc w ich wykonaniu. Pieniądze zebrane podczas Darłowskiej Laponii Świętego Mikołaja zostaną przeznaczone na działalność Szkolnych Klubów Wolontariusza oraz na stypendia „Wolontariusz z pasją.”

K. Brzościk, ZSS STO w Darłowie