Tygodniowy pobyt w Anglii

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

Dnia 25. października 14 uczniów Zespołu Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie miało możliwość wzięcia udziału w warsztatach językowych, które odbywały się w Anglii. Zajęcia te były zainicjowane przez szkołę językową PROJECT II Nauczanie Języków Obcych z Katowic.

Po przylocie na miejsce czekał na nas autobus, który zawiózł nas bezpośrednio do ośrodka w Kingswood. Zanim zakwaterowano nas w pokojach, zostaliśmy oprowadzeni po całym obiekcie, w którym mieliśmy spędzić najbliższy tydzień. Później mieliśmy czas na rozpakowanie bagaży oraz poznanie pozostałych uczestników warsztatów. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy pod względem naszych umiejętności językowych. Zajęcia lekcyjne mieliśmy codziennie. Oprócz ćwiczeń z języka angielskiego, mogliśmy sprawdzić swoją zręczność fizyczną, próbując swoich sił w przeróżnych 
wyzwaniach sportowych związanych m.in. z pływaniem, łucznictwem, wspinaczką i szermierką. Zajęcia odbywały się na wysokim poziome, ponieważ lekcje angielskiego, jak i te sportowe, były przeprowadzane wyłącznie po angielsku, co spowodowało wzbogacenie naszego słownictwa. Nasi wykładowcy potrafili tak przeprowadzić lekcje, że nikt nawet nie spojrzał na zegarek. Wręcz żałowaliśmy, że czas tak szybko tam płynął. Kadra w Kingswood była nadzwyczaj miła i radosna, wszyscy traktowali się jak jedna wielka rodzina. Wieczorami spotykaliśmy się wszyscy w tzw. chillout roomie, gdzie integrowaliśmy się z uczestnikami warsztatów ze szkół STO z Polski.

Nie odbyło się także bez wycieczek. Zwiedziliśmy Londyn i Canterbury. W Londynie odwiedziliśmy Museum of London, London Eye, Big Bena oraz siedzibę Królowej Angielskiej - The Buckingham Palace. Wszystkim jednak bardziej podobała się wycieczka do mniejszego miasta – Canterbury, które zdecydowanie miało swój wyjątkowy urok. 

Należy przyznać, że tydzień w Anglii był jednym z najlepszych tygodni spędzonych na nauce. W dodatku wyjazd umożliwił nam nawiązanie kontaktów z uczniami z kraju i spoza niego. Chcieliśmy podziękować panu Radkowi Knucie, który pomagał nam, wspierał nas i pocieszał dobrym słowem w chwilach zwątpienia we własne umiejętności oraz Zarządowi i Pani Dyrektor za umożliwienie wzięcia udziału w wyjątkowych zajęciach językowych.

Nauka i zabawa to naprawdę dobre i skuteczne połączenie!

Ewa, Olimpia, Ola
uczennice klasy III gimnazjum