Echa szkolnych obchodów Dnia Papieskiego w ZSS im. Lotników Morskich STO w Darłowie

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

W czwartek, 15 października, w ZSS im. Lotników Morskich STO w Darłowie szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Papieskiego. Była ona dziełem naszych uczniów, którzy zaskoczyli nas nie tylko treściwymi referatami na temat życia i posługi papieża Polaka, ale także trafnie dobranymi pieśniami religijnymi, które okazały się widowiskowymi, momentami porywającymi dodatkami do kolejnych odczytów.

Spiritus movens szkolnej uroczystości był pan Łukasz Piórecki, nasz katecheta, który długo pracował nad widowiskiem z uzdolnioną muzycznie młodzieżą, jednakże prawdziwym mistrzem ceremonii okazał się ojciec Czesław Kozioł (OFM conv), który po raz kolejny nas odwiedził, wzbudzając burze oklasków swoimi spontanicznymi reakcjami podczas wspólnego śpiewania oazowych pieśni.

Doniosłego charakteru tegorocznej akademii dodaje fakt, że ojciec Czesław tego dnia otrzymał z rąk Pani Dyrektor pierwszą w naszej historii, jakże zasłużoną statuetkę przyjaciela szkoły. Młodzież szkolna zareagowała kolejną burzą oklasków, co jest najlepszym świadectwem słuszności dokonanego wyboru.

Ojcu Czesławowi życzymy wielu łask, dziękując za to, że jest częścią naszej szkolnej społeczności. Naszym młodym wykonawcom i Panu Łukaszowi gratulujemy imponującej widowiskowym rozmachem akademii.

P. Kozłowski

 

Spiritus movens