Darłowo: Wyniki V Powiatowego Konkursu Plastycznego „Drzewo – skarb przyrody i ludzi”

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

Dnia 21 lutego 2018r. w Społecznej Szkole Podstawowej im. Lotników Morskich STO w Darłowie odbyła się wystawa pokonkursowa połączona z uroczystym wręczeniem nagród dla laureatów i osób wyróżnionych w V Powiatowym Konkursie Plastycznym „Drzewo – skarb przyrody i ludzi”.

Organizatorem piątej edycji tego konkursu i fundatorem nagród była nasza szkoła.

Zaproszonych gości powitała pani Beata Pawłowska, która podziękowała nie tylko uczestnikom konkursu (małym artystom), ale również nauczycielom, za ich zaangażowanie i wkład własny.

Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej i ekspresji plastycznej, znaczenie drzew w przyrodzie oraz w życiu człowieka, rozbudzanie w uczniach zaciekawienia otaczającą przyrodą oraz spojrzenie ucznia na środowisko przyrodnicze i poszukiwania nowych perspektyw w jego obserwowaniu, poszerzanie doświadczeń plastycznych, prezentacja twórczych możliwości uczestników konkursu.

Jury w składzie: pani Magdalena Cichocka, pani Monika Ferka przyznały w każdej kategorii wiekowej tytuł laureata i kilka wyróżnień.

Kategoria I 6-8 lat:

Laureaci: Adam Dogoda, Maja Dreger, Natalia Nowak

Wyróżnienia: Jan Jabłoński, Wiktor Szwed, Mateusz Benkowski, Nikodem Radko

Kategoria II 9-11 lat:

Laureaci: Lena Maksymowicz, Zuzanna Jabłońska, Wiktor Sławiński

Wyróżnienia: Maja Szuba, Nikola Szuba, Mikołaj Filipek, Oliwier Zaborski, Zuzanna Bednarczyk, Wiktor Pierzchalski, Wiktoria Fahl, Kamil Łukszewski

Kategoria III 12-16 lat:

Laureaci: Angelika Szypulska, Julia Miszczuk, Olga Czajkowska

Wyróżnienia: Hanna Struś, Maja Grońska, Liliana Maleszak, Gabriela Radzka, Sara Sommerfeld, Anna Grodzka, Zuzanna Kuriata

Dyrektor szkoły pani Joanna Tarkowska dziękuje za udział wszystkim uczestnikom, uczniom oraz ich nauczycielom i instruktorom, za zaangażowanie i wkład własny w przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.

Koordynatorkami konkursu były: pani Beata Pawłowska i pani Monika Ferka.

SSP