Darłowo: Wycieczka do Doliny Charlotty

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

Dnia 25 października 2013r. uczniowie kl. Ia i IIb Społecznej Szkoły Podstawowej w Darłowie wraz z opiekunami mieli przyjemność, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta w Darłowie, wybrać się na wycieczkę do Doliny Charlotty.

Na miejscu przywitał nas przewodnik, który towarzyszył dzieciom podczas spaceru po uroczej Dolinie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od ZOO – niezwykłego miejsca, w którym można podziwiać niecodzienne gatunki zwierząt: pawie, żurawie, papugi Ary, osły Baudet du Poitou, wielbłądy. Dzieci mogły także zobaczyć jedyną na Pomorzu ostoję żubra, małpie wyspy zamieszkałe przez kilka gatunków tych zwierząt, m.in. lemury, makaki i gibony. Na uwagę zasługiwał również Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych. Dzieci podziwiały tam orła bielika, a także orlika krzykliwego. Ich sąsiadami były puchacze syberyjskie oraz sowy śnieżne. Na koniec podziwialiśmy panoramę zwierzyńca z wieży widokowej.

Po wizycie w ZOO udaliśmy się do magicznej Krainy Bajek. Do swych domków zaprosili nas bohaterowie znanych bajek: Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Calineczka, Kot w butach, Jaś i Małgosia, Pinokio oraz Rybak ze Złotą Rybką. Kolejną atrakcją była wizyta w fokarium. W trzech basenach o maksymalnej głębokości 3 metrów zamieszkują bałtyckie foki z gatunku foka szara. Podopieczni fokarium to pięć samców o imionach: Wiking, Piotrek, Marcel, Stig i Zingo. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały karmienie fok połączone z treningiem. Foki wychodziły na brzeg, dawały łapki, wykonywały obroty w wodzie. Dzieci dowiedziały się wiele o życiu i zwyczajach tych niezwykle inteligentnych zwierząt od treserki, która na co dzień opiekuje się i z nimi pracuje.

Wycieczka do Doliny Charlotty sprawiła dzieciom wiele radości a zakupione pamiątki będą przypominać miłe chwile spędzone w tym uroczym miejscu.

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta w Darłowie.

Patrycja Lipińska-Karewicz