Darłowo: Ślubowanie uczniów klasy I

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

30 października 2018 r. w Społecznej Szkole Podstawowej im. Lotników Morskich STO odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Do grona społeczności szkolnej przyjęto 14 uczniów szkoły podstawowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele Urzędu Miasta Darłowo Pani Elżbieta Karlińska i Pan Czesław Woźniak, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Sokolińska, Prezes Zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 238 STO  Pani Lidia Kozińska, Proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego o.  Sebastian Fierek, a także Panie nauczycielki z przedszkoli, do których uczęszczali niedawno obecni najmłodsi pierwszoklasiści. Przybyło również wielu rodziców, babć i dziadków, którzy z dumą uczestniczyli w ważnym wydarzeniu swoich pociech.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną. Uczniowie klasy I swoim wystąpieniem, zaangażowaniem, emocjami i szczerością dali wyraz, że są już gotowi stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły podstawowej.

Na sztandar szkoły uczniowie ślubowali m.in.: aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych i życiu szkoły, rozwijać swe możliwości intelektualne i zdobywać jak najlepsze wyniki w nauce, przestrzegać zasad i norm zachowania godnego ucznia oraz być chlubą rodziców, nauczycieli i środowiska lokalnego. Następnie Dyrektor Pani Joanna Tarkowska i Pani Prezes Lidia Kozińska dokonały pasowania pierwszoklasistów.

Pierwszoklasiści otrzymali upominki. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi spotkali się na wspólnym poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz wielu sukcesów na drodze zdobywania wiedzy.

Wychowawca kl. I B Pawłowska