Darłowo: „Profesor Wnuczek” – uczniowie prowadzą zajęcia komputerowe dla seniorów

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

22 września w Zespole Szkół Społecznych im. Lotników Morskich STO w Darłowie ruszył program, którego głównym organizatorem jest Społeczne Towarzystwo Oświatowe, a sponsorem i współorganizatorem - firma Luxoft Poland.

Akcja, w ramach której odbywają się zajęcia komputerowe dla seniorów, ma na celu przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu, a także łączenie pokoleń. Dzieci, które są "cyfrowymi tubylcami", mają okazję spotkać się z seniorami, niekiedy swoimi dziadkami, w świecie, który dla uczniów jest naturalny, a dla seniorów często obcy. Ta bariera znika w czasie zajęć, w których to dzieci odgrywają rolę nauczycieli dla osób od siebie starszych. 

Program obejmuje 6 dwugodzinnych spotkań, podczas których seniorzy uczą się wielu umiejętności - począwszy od swobodnego, bezpiecznego poruszania się po świecie komputerów, przez wyszukiwanie przydatnych informacji w Internecie i wysyłanie poczty elektronicznej, a kończąc na korzystaniu z portali społecznościowych.

Zajęcia prowadzą uczniowie szkoły z klasy szóstej szkoły podstawowej (Marta Koliczko, Rozalia Walasek, Julia Koralewska, Julia Drzewicka) oraz uczniowie z klasy III gimnazjum (Daria Sokolińska, Fabian Sienkiewicz, Tomasz Sierżant) pod opieką pana Jacka Miziantego (informatyk, matematyk i fizyk w ZSS).

Zajęcia odbywają się w bardzo przyjemnej atmosferze, nikt nie jest oceniany, dlatego zarówno uczestnicy, jak i mali Profesorowie czują się naprawdę swobodnie. Są jeszcze wolne miejsca, więc zapraszamy do udziału tych seniorów, którzy do tej pory byli niezdecydowani lub mieli obawy. Terminy wszystkich zajęć w Darłowie to: 22, 29 września oraz 6, 13, 20 i 27 października.

Koordynator projektu, Monika Ferka