Darłowo: Bo do tanga trzeba dwojga

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich STO
ul. Zwycięstwa 1
76-153 Darłowo

Bo do tanga trzeba dwojga… To nie tylko słowa bardzo znanej piosenki, ale również motto przewodnie akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która 14 października odbyła się w naszej szkole. 

Dzień ten, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela, stanowił doskonałą okazję do tego, aby podziękować naszym nauczycielom za trud, jaki codziennie podejmują, ucząc i wychowując. Z myślą o nich uczniowie klasy V sp oraz II i III gimnazjum z pomocą nauczycieli (p. Danuty Traczyk, p. Moniki Ferka, p. Kamili Sady, p. Łukasza Pióreckiego, p. Pawła Kozłowskiego) przygotowali akademię, która była wyrazem wdzięczności uczniów wobec grona pedagogicznego.

Oprawa artystyczna była metaforą zaufania, harmonii i zgody, jakimi zawsze winna odznaczać się relacja nauczycieli i uczniów. Choreografia taneczna, śpiew chóru, światło, dekoracja sprawiły, że na chwilę publiczność szkolna przeniosła się w piękny i tajemniczy świat tańca i muzyki, który nie istnieje bez siebie przenikając się nawzajem....bo do tanga trzeba dwojga.