Wymiana polsko-niemiecka w STO nr 4 w Warszawie

Społeczne Gimnazjum nr 4 im. Władysława Grabskiego STO
ul. Traktorzystów 16
02-495 Warszawa

W dniach od 29. kwietnia do 4. maja 2016 r. uczniowie klas gimnazjalnych STO nr 4 im. Władysława Grabskiego w Warszawie wzięli udział w wymianie młodzieży polsko-niemieckiej i udali się do szkoły im. Janusza Korczaka w Welzheim pod Stuttgartem, z którą od lat nasza szkoła współpracuje. Program pobytu uczniów w Niemczech był bardzo różnorodny, intensywny i obfitował w wiele atrakcji.

Po przybycie do Welzheim spotkaliśmy się z burmistrzem tego miasteczka, a następnie obejrzeliśmy w szkole film dokumentalny z projektu, w którym brali udział uczniowie szkoły w Niemczech pt: „Carmina Burana”.

W sobotę udaliśmy się na całodniową wędrówkę przez Las Welzheimski do Laufenmühle, gdzie znajduje się placówka prowadzona przez osoby niepełnosprawne – miejsce doświadczeń ludzkich zmysłów.

W niedziele uczniowie zostali zaproszeni do rodzin niemieckich, z którymi poznawali zwyczaje tego regionu, atrakcje, muzea i wspólnie spędzali czas wolny.

W poniedziałek natomiast uczniowie uczestniczyli w lekcjach w szkole niemieckiej, gdzie z kolegami z Niemiec przygotowywali między innymi kalendarz o Januszu Korczaku na rok 2017. Po południu zaś uczniowie udali się na wędrówkę po Welzheim.

W następnym dniu naszego pobytu uczniowie zwiedzali wspólnie Stuttgart, podziwiali panoramę miasta z wieży telewizyjnej i obejrzeli sztukę teatralną pt: „Karuzela”.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom szkoły im. Janusza Korczaka w Welzheim za serdeczne przyjęcie!