Białystok: „Profesor Wnuczek” przy Narewskiej

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2
ul. Narewska 13
15-840 Białystok

Zajęcia z nauki podstaw obsługi komputera prowadzone w ramach akcji „Profesor wnuczek” ukończyło w naszej szkole 10 seniorów. Uczestnicy bardzo pozytywnie wyrażali się na temat zaproponowanej tematyki zajęć, formy zajęć oraz sposobu ich przeprowadzenia. W ich opinii atmosfera była przyjazna, a uczniowie stanęli na wysokości zadania i wykazali się wiedza i umiejętnościami w zakresie technik informatycznych i obsługi komputera.

Uczniowie z klasy III SSP z ogromnym zaangażowaniem podjęli się „uczenia”, służyli pomocą w obsłudze komputera oraz wyszukiwania informacji w internecie; gimnazjaliści zaś wykazali się ogromną wiedzą, elokwencją oraz kulturą osobistą, co zostało zauważone przez naszych seniorów.

Podczas spotkania w dniu 24 czerwca 2014 r. Pan Andrzej Kryszeń, dyrektor szkoły, a zarazem skarbnik ZG STO, wręczył certyfikaty uczestnikom kursu i uczniom naszej szkoły. Nie zabrakło bez podziękowań i miłych słów. Wszyscy seniorzy wyrazili chęć dalszego zgłębiania tajników wirtualnej przestrzeni, jeżeli oczywiście byłaby taka możliwość. Projekt spotkał się z pozytywnym odzewem, dlatego myślimy, że warto go kontynuować w przyszłości.

Małgorzata Ignatowicz
Koordynator projektu