Białystok: Projekt edukacyjny „Śladami przeszłości – ku przyszłości”

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2
ul. Narewska 13
15-840 Białystok

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas młodszych SSP nr 2 STO w Białymstoku, wraz z nauczycielami i rodzicami, kontynuują projekt edukacyjny „Śladami przeszłości – ku przyszłości” realizowany w ramach innowacji pedagogicznej STO. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Kiedy mama była mała i taty jeszcze nie znała”.

Jednym z działań, które udało nam się zrealizować w grudniu, było wspólne oczekiwanie z rodzicami i rodzeństwem na magiczny czas, jakim są święta Bożego Narodzenia. Podczas spotkań klasowych uczniowie mogli zaprezentować swoje liczne umiejętności i talenty: grali kolędy na dzwonkach i keybordzie, przygotowali wspólnie z wychowawcami oraz przy wsparciu rodziców występy artystyczne: klasa Ia – jasełka, klasa „0” spotkanie o tematyce zimowej, kl. Ib i II spotkanie o tematyce świątecznej. Dzieci piekły również pierniczki wg przepisu swoich mam, przygotowywały z rodzicami świąteczną kartkę, którą następnie wręczyły innej rodzinie, usiadły do stołu wigilijnego, na którym było 12 potraw.

Wszyscy spędzili wspólnie ten przedświąteczny czas w sympatycznej i pełnej ciepła rodzinnego atmosferze. Rodzice byli zachwyceni prezentacjami dzieci, a dzieci cieszyły się, że udało im się zachwycić rodziców.