Ciechanów: Ogólnopolskie Zawody Pływackie już za nami

Społeczna Szkoła Podstawowa STO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Sendlerowej
Wyspiańskiego 11 A
06-400 Ciechanów

W niedzielę 13 kwietnia zakończyły się XX Ogólnopolskie Zawody Pływackie Szkół STO w Ciechanowie. Na krytą pływalnię „U-Ciecha” zjechały drużyny z całej Polski: od Krakowa, przez Łódź, Białystok, Warszawę i Poznań, aż po Słupsk. W sumie w Ciechanowie wystartowali uczniowie z 26 szkół podstawowych i 25 gimnazjów – łącznie ponad 600 zawodników.

Zacięta rywalizacja na pływalni trwała już od piątku. W klasyfikacji szkół podstawowych zwyciężyła bezapelacyjnie, zdobywając 508 pkt, SSP Nr 10 STO z Warszawy. Na drugim miejscu uplasowała się Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 92 z Warszawy (375 pkt), a trzecie miejsce przypadło w udziale Prywatnej Szkole „Salvator” z Krakowa (342 pkt).

Bardzo dobre wyniki zanotowały szkoły STO. Tuż za podium znalazła się SSP Nr 4 STO z Krakowa, piąte miejsce zajęła SSP Nr 1 STO z Łodzi, szóste SSP STO z Ciechanowa, a ósme – SSP STO z Radomia.

Do nietypowej sytuacji doszło w rywalizacji gimnazjalistów. Po trzech dniach zmagań identyczną liczbę punktów zdobyły dwie szkoły, które w końcowej klasyfikacji zajęły ex aequo pierwsze miejsce: SG Nr 27 STO z Warszawy i SG STO z Ciechanowa (153 pkt). Na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie z SG Nr 1 STO z Łodzi.

Jubileuszowe, XX zawody pływackie uświetniono konkurencjami specjalnymi. Były wyścigi sztafet dorosłych i dzieci, które wygrała drużyna z warszawskiej „Dziesiątki” oraz wyścigi instruktorów i nauczycieli – w tej rywalizacji zwyciężył Mariusz Winogrodzki, ciechanowski trener, akademicki Mistrz Polski w stylu klasycznym na dystansie 50 m.

Zawody w Ciechanowie odbyły się przy współudziale Zarządu Głównego STO oraz miasta i powiatu ciechanowskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Adam Struzik. Podczas zawodów obecni byli przedstawiciele władz STO: Jolanta Truszewska i Zygmunt Puchalski – wiceprezesi ZG STO, Andrzej Faracik – sekretarz generalny ZG STO, Andrzej Kryszeń – skarbnik ZG STO, Józef Gill – członek Głównej Komisji Rewizyjnej oraz Zbigniew Sobolewski – Rzecznik Dyscyplinarny STO.

Organizatorzy zawodów serdecznie zapraszają wszystkich do Ciechanowa za rok.

Szczegółowe wyniki klasyfikacji generalnej są dostępne tutaj.