Wielka przemiana społecznej w Bytomiu

Gimnazjum STO
ul. Skrajna 14 a
41-907 Bytom

Stare przysłowie mówi, że nie ocenia się książki po okładce. Idąc tym tropem nie powinno się oceniać jakości pracy szkoły po wyglądzie jej elewacji. Jednak, z drugiej strony, w dzisiejszym świecie dużą wagę przywiązuje się do tzw. pierwszego wrażenia. Jeśli coś jest ładne, przykuwa naszą uwagę i przyciąga nas.

Szkoła  Społeczna w Bytomiu od zawsze przyciągała rodziców i uczniów bogatym wnętrzem. Dobrze przygotowana kadra pedagogiczna, ciekawe lekcje, wycieczki, wykorzystanie nowoczesnych technologii, szeroka oferta zajęć sportowych, artystycznych, wspierających rozwój dziecka… Sale wyposażone w komputery, rzutniki i tablice multimedialne. Jednak to, co wewnątrz, nie przekładało się na nasz wygląd zewnętrzny. Można powiedzieć, że jeśli chodzi o elewację, to nasza szkoła była Kopciuszkiem przed spotkaniem z dobrą wróżką.

W czerwcu 2016 roku rozpoczęła się nasza przemiana. Trwała trochę dłużej niż machnięcie czarodziejską różdżką, ale mamy też pewność, że nasza nowa piękna szata nie zniknie o północy. Wyremontowana elewacja, ocieplona i pomalowana, z przewijającym się na ścianach motywem kredek, obecnych w naszych folderach informacyjnych oraz na korytarzach wewnątrz szkoły, śmiało może uchodzić za jedną z piękniejszych w Bytomiu (ba!

Może nawet w kraju!). W końcu nasza piękna fasada oddaje to, co dobrego mamy w budynku szkoły. Nasz wizerunek stał się spójny i w nowy rok szkolny wchodzimy – wbrew zawirowaniom w strukturze systemu edukacji – pełni optymizmu i chęci do pracy edukacyjnej i wychowawczej.

Sami zobaczcie, jak się zmieniliśmy! (Tak, to naprawdę ta sama szkoła!)