Tydzień Polonistów w Szkole Społecznej w Bytomiu

Gimnazjum STO
ul. Skrajna 14 a
41-907 Bytom

Szkoła Społeczna w Bytomiu ma szczęście jeśli chodzi o kreatywnych, zaangażowanych i dobrze przygotowanych do pracy nauczycieli. Ciekawe lekcje, wycieczki dydaktyczne, noce w szkole, urodziny, duży wybór kółek zainteresowań - to u nas norma. Ubiegły tydzień można jednak nazwać bez przesady „Tygodniem Polonistów”.

We wtorek, 29 września 2015 w ogólnopolskim wydaniu „Gazety Wyborczej” ukazał się wywiad z Joanną Klimas, wicedyrektorem, polonistką i wychowawcą, w którym pani Klimas odpowiada na pytania, dlaczego zrezygnowała z podręcznika, jak organizuje pracę z klasą oraz jakie technologie wykorzystuje na języku polskim. Wywiad można nadal przeczytać na stronach „Gazety”: Polonistka z Bytomia zrezygnowała z podręcznika do języka polskiego.

Również we wtorek po tygodniu przerwy do pracy wróciła Karolina Jędrych, która w ramach projektu Stowarzyszenia Sympatyków Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, prowadziła lekcje pokazowe w polskich szkołach w Vancouver i Edmonton (Kanada). W programie wyjazdu były także warsztaty metodyczne dla nauczycieli oraz zajęcia ze studentami uczącymi się polskiego. Więcej o wyjeździe można przeczytać na blogu pani Jędrych: www.lekcjepolskiego.com

Pani Joanna Klimas w gazecie, pani Karolina Jędrych w Kanadzie, a pan Alan Misiewicz o Kanadzie w gazecie! W październikowym dodatku do „Forbesa” (w „Forbes Life”) w dziale „Sztuka” można przeczytać artykuł naszego polonisty „Cyrk nie z tej Ziemi” o kanadyjskim Cirque du Soleil. (Link do wersji on-line).

Pozostaje tylko życzyć naszym polonistom dalszego wszechstronnego rozwoju!