Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschmeister” (dla uczniów gimnazjum)

Gimnazjum STO
ul. Skrajna 14 a
41-907 Bytom

Termin: Eliminacje 9 marca, finał w maju 2017 r.
Miejsce: Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych STO, Bytom

Organizator: Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych STO,
ul. Skrajna 14 a, 41-907 Bytom
tel. 32 286 18 58, 695718928
email: gawenda@vp.pl

Zasięg rejonowy


W konkursie uczestniczą gimnazjaliści nie tylko bytomskich szkół, ale także uczniowie szkół z sąsiednich miast: Zabrza, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Tarnowskich Gór i Piekar Śląskich. W finale uczniowie występują w dwuosobowych drużynach, reprezentacjach poszczególnych szkół. Klasyfikacja prowadzona jest w zestawieniu drużynowym i indywidualnym, tak też przyznawane są nagrody. Podczas konkursu uczniowie rozwiązują zadania indywidualnie i drużynowo, przygotowują także określone scenki, projekty, które także są oceniane.

Zawodnicy mają za zadanie m.in. poprawnie rozwiązać zadanie z zakresu rozumienia tekstu czytanego i słuchanego, wykazać się znajomością słownictwa oraz poziomem komunikacji językowej, poprawnie reagując na wylosowane zagadnienia komunikacyjne.


Za nami VIII edycja Deutschemeister - konkursu z języka niemieckiego organizowanego przez ZOSS STO w Bytomiu. Tym razem wzięli w nim udział uczniowie szkół z Bytomia, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór, Zabrza i Wojkowic. Trzeba przyznać, że finaliści mieli do wykonania niełatwe zadanie. Układali dialog i puzzle, które przedstawiały mur berliński, oglądali film, uzupełniali tekst z lukami gramatycznymi.

Walka o podium była zacięta i wyrównana, ale wszyscy się dobrze bawili, pokazując przy okazji, że nauka języka niemieckiego może być powiązana z dobrą zabawą i przyjemnością. Wygrała drużyna z bytomskiego Gimnazjum nr 5, natomiast nasze Sara Lidke i Karolina Janus zajęły III miejsce. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Bytomia.

Konkurs zorganizowano przy wsparciu Społecznego Towarzystwa Oświatowego.