Gala świąteczna w Bytomiu

Gimnazjum STO
ul. Skrajna 14 a
41-907 Bytom

Wspaniałe widowisko, zdumiewające choreografie, piękne głosy, pozytywna energia – tak najkrócej można podsumować Galę Świąt Bożego Narodzenia 2015, która 11 grudnia odbyła się w Bytomskim Centrum Kultury.

Tegoroczny musical oparty był na książce „W 80 dni dookoła świata” J. Verne’a, ale nie zabrakło w nim też odrobinki improwizacji. Co w tym roku obejrzeliśmy? Czego słuchaliśmy?

  • poloneza „Bóg się rodzi” (kl. V szkoły podstawowej),
  • „Let it’s snow” i tańca ze świątecznymi stroikami i lampionami (klasa II szkoły podstawowej),
  • tańca pingwinków (klasa I szkoły podstawowej),
  • meksykańskiej „Mammacity” (klasa IV szkoły podstawowej),
  • tańców: włoskiego (klasa I gimnazjum), żydowskiego (klasa III szkoły podstawowej), bawarskiego (klasa VI szkoły podstawowej) i nowozelandzkiego (klasa II gimnazjum),
  • „Waka waka” (klasa III gimnazjum).

Oprócz tego wystpiły duety i chórki – „Czy znów nastanie świt?”, „Maahi ve”, „O sole mio”, „Hava nagila”, „Feliv Navidad” i „We are the world”.

To było łącznie półtorej godziny wspaniałej rozrywki. Za ułożenie poszczególnych układów tanecznych w klasach IV-VI szkoły podstawowej oraz I i III gimnazjum odpowiedzialni byli wychowawcy klas, a za przygotowanie taneczne klas I-III szkoły podstawowej i II gimnazjum – pani Bożena Gawęcka (która przygotowała także chórek i gitarzystów!). Ponadto za scenariusz odpowiadały panie Joanna Klimas i Bożena Wojtysiak oraz pan Alan Misiewicz. Pani Klimas przygotowała także międzyklasową grupę tańca Bollywood.

W organizację prób zaangażowani byli nie tylko czuwający nad wszystkim wychowawcy, ale także pozostali nauczyciele.

Na koniec, już po podziękowaniach, Dyrektor Andrzej Gawęda obiecał całej społeczności szkolnej tort… w poniedziałek rano. Słowa dotrzymał, zaś tort był pyszny!

Dziękujemy i gratulujemy twórcom oraz artystom! Zapraszamy za rok.