Aktualności

Gimnazjum STO
ul. Skrajna 14 a
41-907 Bytom

Wielka przemiana społecznej w Bytomiu

2016/09/23

Stare przysłowie mówi, że nie ocenia się książki po okładce. Idąc tym tropem nie powinno się oceniać jakości pracy szkoły po wyglądzie jej elewacji. Jednak, z drugiej strony, w dzisiejszym świecie dużą wagę przywiązuje się do tzw. pierwszego wrażenia. Jeśli coś jest ładne, przykuwa naszą uwagę i przyciąga nas.

więcej

Gala świąteczna w Bytomiu

2015/12/22

Wspaniałe widowisko, zdumiewające choreografie, piękne głosy, pozytywna energia – tak najkrócej można podsumować Galę Świąt Bożego Narodzenia 2015, która 11 grudnia odbyła się w Bytomskim Centrum Kultury.

więcej

Bytom: Po angielski na Maltę

2015/10/14

W ostatnim tygodniu września 2015 uczniowie Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych STO w Bytomiu wzięli udział w obozie językowym na Malcie.

więcej

Tydzień Polonistów w Szkole Społecznej w Bytomiu

2015/10/07

Szkoła Społeczna w Bytomiu ma szczęście jeśli chodzi o kreatywnych, zaangażowanych i dobrze przygotowanych do pracy nauczycieli. Ciekawe lekcje, wycieczki dydaktyczne, noce w szkole, urodziny, duży wybór kółek zainteresowań - to u nas norma. Ubiegły tydzień można jednak nazwać bez przesady „Tygodniem Polonistów”.

więcej

„Profesor Wnuczek” w Bytomiu

2015/09/28

W Zespole Ogólnokształcących Szkół Społecznych STO w Bytomiu przy ul. Skrajnej 14a trwają zajęcia z obsługi komputera dla seniorów.

więcej

Bytom: Finał Konkursu DEUTSCHMEISTER

2015/05/13

12 maja 2015 r. uczniowie gimnazjów z Bytomia, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór i Zabrza rywalizowali w finale konkursu DEUTSCHMEISTER. Była to już VI edycja konkursu języka niemieckiego.

więcej

Językowe i gwarowe potyczki w Bytomiu

2015/03/11

Ostatni tydzień lutego upłynął w Społecznej w Bytomiu pod znakiem potyczek językowych i gwarowych.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego panie Polonistki już czwarty raz zorganizowały konkurs językowy – tym razem dla całej szkoły.

więcej

Bytom: Konkurs polonistyczny z Alcybiadesem

2014/06/17

Pod Społeczne Gimnazjum STO w Bytomiu po raz kolejny podjechał Omnibus Polonistyczny – w gimnazjum odbył się konkurs interdyscyplinarny dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku zadania inspirowane były książką pt. „Sposób na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego.

więcej

Bytom: Mistrzowie języka angielskiego

2014/06/16

W Gimnazjum STO w Bytomiu miała swój finał kolejna edycja konkursu „Champion of English”. W gronie 10 finalistów znalazło się dwoje uczniów ze szkoły STO: Piotr Słota i Julia Jędrzejewska.

więcej

Bytom: Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

2014/05/16

15 maja odbył się piąty już finał Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych z Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Tarnowskich Gór oraz Zabrza. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Bytomia.

więcej

Bytom: Laureaci konkursów przedmiotowych

2014/03/24

Uczennica III klasy naszego gimnazjum, Julia Wotzka, została laureatką Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego na etapie wojewódzkim. Julia zdobyła 59 punktów (na 60 możliwych) – najwięcej w naszym rejonie. W gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki z Elementami Przyrody znalazł się uczeń VI klasy naszej SP, Jakub Pańczyk.

więcej

Bytom: szkolny finał WOŚP

2014/01/15

Uczniowie Gimnazjum STO w Bytomiu zaangażowali do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy całą społeczność szkolną. Licytacja fantów, kiermasz słodyczy i ręcznie robionej biżuterii oraz udział wolontariuszy w 22. Wielkim Finale - w taki sposób uczniowie, nauczyciele oraz rodzice z Bytomia wspierali WOŚP.

więcej

Bytom: Świąteczna gala „Społecznej”

2012/12/21

Scena Bytomskiego Centrum Kultury zapełniła się w piątkowy wieczór, 14 grudnia, młodymi wykonawcami bytomskiej szkoły społecznej. Zachęcone sukcesami lat poprzednich, panie Bożena Gawęcka i Joanna Klimas, nauczycielki szkoły społecznej, postanowiły właśnie w BCK zorganizować tradycyjną szkolną Galę Świąt Bożego Narodzenia.

więcej