Aktualności

Gimnazjum STO
ul. Skrajna 14 a
41-907 Bytom

20.04.2018

Bytom: Bezpiecznie www sieci

17 kwietnia 2018 r. poznaliśmy laureatów STO Pierwszego Bytomskiego Konkursu na Opowiadanie „Bezpiecznie www sieci” organizowanego przez STO Bytom.
Czytaj dalej

15.03.2018

Bytom: Święto liczby Pi

Wczoraj odchodziliśmy święto liczby Pi. Klasy 3 gimnazjum i 7 SP przygotowały prezentację na temat ludolfiny oraz konkursy ze znajomości rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
Czytaj dalej

23.09.2016

Wielka przemiana społecznej w Bytomiu

Stare przysłowie mówi, że nie ocenia się książki po okładce. Idąc tym tropem nie powinno się oceniać jakości pracy szkoły po wyglądzie jej elewacji. Jednak, z drugiej strony, w dzisiejszym świecie dużą wagę przywiązuje się do tzw. pierwszego wrażenia. Jeśli coś jest ładne, przykuwa naszą uwagę i przyciąga nas.
Czytaj dalej

22.12.2015

Gala świąteczna w Bytomiu

Wspaniałe widowisko, zdumiewające choreografie, piękne głosy, pozytywna energia – tak najkrócej można podsumować Galę Świąt Bożego Narodzenia 2015, która 11 grudnia odbyła się w Bytomskim Centrum Kultury.
Czytaj dalej

14.10.2015

Bytom: Po angielski na Maltę

W ostatnim tygodniu września 2015 uczniowie Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych STO w Bytomiu wzięli udział w obozie językowym na Malcie.
Czytaj dalej

07.10.2015

Tydzień Polonistów w Szkole Społecznej w Bytomiu

Szkoła Społeczna w Bytomiu ma szczęście jeśli chodzi o kreatywnych, zaangażowanych i dobrze przygotowanych do pracy nauczycieli. Ciekawe lekcje, wycieczki dydaktyczne, noce w szkole, urodziny, duży wybór kółek zainteresowań - to u nas norma. Ubiegły tydzień można jednak nazwać bez przesady „Tygodniem Polonistów”.
Czytaj dalej

13.05.2015

Bytom: Finał Konkursu DEUTSCHMEISTER

12 maja 2015 r. uczniowie gimnazjów z Bytomia, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór i Zabrza rywalizowali w finale konkursu DEUTSCHMEISTER. Była to już VI edycja konkursu języka niemieckiego.
Czytaj dalej

11.03.2015

Językowe i gwarowe potyczki w Bytomiu

Ostatni tydzień lutego upłynął w Społecznej w Bytomiu pod znakiem potyczek językowych i gwarowych. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego panie Polonistki już czwarty raz zorganizowały konkurs językowy – tym razem dla całej szkoły.
Czytaj dalej

17.06.2014

Bytom: Konkurs polonistyczny z Alcybiadesem

Pod Społeczne Gimnazjum STO w Bytomiu po raz kolejny podjechał Omnibus Polonistyczny – w gimnazjum odbył się konkurs interdyscyplinarny dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku zadania inspirowane były książką pt. „Sposób na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego.
Czytaj dalej

16.06.2014

Bytom: Mistrzowie języka angielskiego

W Gimnazjum STO w Bytomiu miała swój finał kolejna edycja konkursu „Champion of English”. W gronie 10 finalistów znalazło się dwoje uczniów ze szkoły STO: Piotr Słota i Julia Jędrzejewska.
Czytaj dalej