Champion of English 2018 – Konkurs Języka Angielskiego

Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Skrajna 14 a
41-907 Bytom

Termin: 12 marca 2018 r.
Miejsce: Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych STO, Bytom

Organizator: Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Skrajna 14 a, 41-907 Bytom
tel. 32 286 18 58
email: gawenda@vp.pl

Zasięg wojewódzki


Konkurs organizowany jest w naszej szkole od 2002 roku. W pierwszych edycjach był dedykowany dla uczniów klas gimnazjalnych, od kilku lat jest adresowany do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych. Uczestnicy tej edycji konkursu, podobnie jak w latach poprzednich, rekrutować się będą z terenu kilku miast województwa śląskiego: Zabrza, Tarnowskich Gór, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich oraz Bytomia.

Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy etap będzie miał formę testu gramatyczno-leksykalnego, kolejny oprócz ćwiczeń gramatyczno-leksykalnych zawiera ćwiczenia na rozumienie tekstu czytanego i słuchanego, zaś finał ma formę prezentacji na temat kultury wybranego kraju anglojęzycznego. Druga część finału ma postać quizu, w której uczniowie muszą się wykazać znajomością geografii i historii danego kraju anglojęzycznego oraz rozpoznać ważne osoby ze świata polityki i kultury.


Kolejna edycja konkursu języka angielskiego Champion of English 2018 dla szkół podstawowych za nami. Znamy zwycięzców rywalizacji indywidualnej i grupowej.

W konkursie, który odbył się 12 marca w naszej szkole, wzięło udział 33 uczniów z Bytomia, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej oraz Orzecha. Tegorocznym zwycięzcą konkursu indywidualnego została Agnieszka Knobloch z MSP 5 z Piekar Śląskich, która otrzymała statuetkę championa, bon o wartości 100 zł do Empiku i inne prezenty. Miejsce drugie i trzecie zajęli uczniowie SP 44 w Bytomiu, Mateusz Kowalec (2), Miłosz Rakowski (3), którzy zabrali ze sobą kupony do Empiku o wartości 50 zł i inne prezenty.

Uczniowie naszej szkoły (Adam Korcz, Julia Kubik i Janek Jędrzejewski) ex aequo z uczniami SP 51 z Bytomia (Pola Schneider, Natalia Balicka, Artur Frączek) zostali zwycięzcami konkurencji grupowych.

Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok! :)