Aktualności

Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Skrajna 14 a
41-907 Bytom

Zimowe szaleństwa w Bytomiu

2016/01/26

Uczniowie Społecznej w Bytomiu korzystają z zimy nie tylko walcząc na śnieżki podczas długich przerw. Ruszyły też zajęcia na lodowisku, lekcje na śniegu oraz tradycyjna szkółka narciarsko-snowboardowa.

więcej

Bytom: V Omnibus Polonistyczny

2015/06/22

W piątek 12 czerwca, uczniowie 8 szkół (z Bytomia i Rudy Śląskiej) podzieleni na 10 drużyn walczyli o najwyższe laury w V Omnibusie Polonistycznym, który w tym roku odbywał się pod znakiem „Pana Samochodzika i templariuszy” Zbigniewa Nienackiego.

więcej

NaSTOlatki na start, czyli w-f w Społecznej w Bytomiu

2015/02/03

Zespół Ogólnokształcących Szkół Społecznych w Bytomiu kolejny raz przystąpiła do programu "W-F z Klasą" i sumiennie oraz entuzjastycznie go realizuje. Uczniowie uczestniczą w zajęciach na strzelnicy, ściance wspinaczkowej, basenie i lodowisku.

więcej

Bytom: Kolejna Gala za nami!

2014/12/12

9 grudnia w Bytomskim Centrum Kultury odbyła się jubileuszowa, piętnasta gala pt. „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Gali, ale boicie się zapytać”.

więcej

Aktywni także na przerwach

2014/12/02

W ramach projektu „WF z Klasą” organizujemy w naszej szkole Aktywne Przerwy. Okazuje się, że nie tylko nauczycielki wychowania fizycznego lubią aktywnie spędzać czas.

więcej

Bytom: Warsztaty metodyczne na Białorusi

2014/12/02

22-27 listopada Ambasada Polska na Białorusi oraz Stowarzyszenie Bristol zorganizowały warsztaty metodyczne dla polonistów białoruskich. Karolina Jędrych, jedna z polonistek STO w Bytomiu, miała okazję przekonać się, jak radzą sobie nauczyciele języka polskiego na Białorusi.

więcej

Bytom: Nauka nurkowania

2014/11/06

Po golfie, ściance wspinaczkowej i strzelnicy nadszedł czas na nabycie kolejnych sportowych umiejętności. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy cykl zajęć z instruktorem płetwonurkowania. W zajęciach będą uczestniczyć klasy IV-V – VI VI SP i gimnazjum.

więcej

Bytom: Konkurs „Z ekologią na Ty” rozstrzygnięty

2014/05/12

W czwartek 8 maja już po raz szósty w murach Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Bytomiu gościli młodzi ekolodzy, którzy podjęli rywalizację w ramach Miejskiego Konkursu „Z ekologią na Ty”. Uczniowie wykazali się rozległą wiedzą z zakresu ochrony przyrody, rozwiązując 10 różnorodnych zdań.

więcej

Bytom: „Biała Szkoła” w Kluszkowcach

2014/03/14

W dniach 3-8 marca br. uczniowie klas I-V spędzili tydzień na „Białej Szkole” w Kluszkowcach. Wokoło panowała prawdziwa wiosna, a nasi narciarze znaleźli krainę śniegu i szusowali pod okiem instruktorów na zboczach wulkanicznej góry Wdżar.

więcej

Bytom: STOkrotkowe Miasteczko – warsztaty

2014/03/10

„Wesołe piątki z przygodą i zabawą w STOkrotkowym Miasteczku” to nowy cykl zajęć przygotowany z myślą o młodych tropicielach przygód. Powstał on z kulinarnej pasji, zamiłowania do działania i odkrywania rzeczy nowych oraz chęci dzielenia się nią z innymi.

więcej