Spotkanie z Michałem Olszewskim - lekcja z mistrzem reportażu w Społecznym Gimnazjum nr 14 STO w Warszawie

Społeczna Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 100 STO
ul. Wolumen 3 (dzielnica Bielany)
01-912 Warszawa

27 maja odwiedził naszą szkołę  niezwykły gość, bo sam  Mistrz Reportażu - Michał Olszewski – dziennikarz, pisarz i  laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki przyznanej w 2015 roku (autor książek: „Do Amsterdamu, „Chwalcie łąki umajone”, „Low-tech”, „Zapiski na biletach”).

Rozmowa z Gościem toczyła się wokół nagrodzonej książki - „Najlepsze buty na świecie”.  To zbiór 23 reportaży z ostatnich dwunastu lat, w których autor ukazuje małe, lokalne dramaty ludzi z różnych zakątków Polski i podejmuje trudne, niewygodne tematy.

Michał Olszewski odpowiadał na niełatwe pytania naszych gimnazjalistów. Rzadko mamy okazję porozmawiać z tak wybitnymi twórcami literatury współczesnej. Lekcja przebiegała w niezwykłej atmosferze.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy ze Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej w ramach projektu LEKCJA Z MISTRZEM REPORTAŻU.

Na koniec wszyscy obejrzeliśmy dwa nagrodzone filmy naszych uczniów w Konkursie Edukacyjnym inspirowanym książką Ryszarda Kapuścińskiego „Busz po polsku” - „Gdzie?” Jakuba Pruskiego (2015) i „Problem” Łukasza Leszczyńskiego (2014).

Magdalena Sadowska-Maciejewska
rzecznik prasowy
Społeczne Gimnazjum nr 14 STO
ul. Bogusławskiego 6a, Warszawa