Warszawa: Projekt „Szkoła z Klasą 2.0” - relacja uczestniczek z SSP nr 9 STO

Szkoła Podstawowa nr 9 STO
ul. Wiolinowa 6 (dzielnica Ursynów)
02-785 Warszawa

Kiedy Pani Kasia powiedziała nam, że nasza szkoła przystąpiła do programu „Szkoła z Klasą 2.0”, nie wiedziałyśmy, o co chodzi. Dopiero podczas rozmowy w klasie dowiedziałyśmy się, że będziemy uczyć się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz poznamy różne sposoby wykorzystywania urządzeń do porozumiewania się i poszukiwania informacji. W sumie zrobiliśmy z klasą trzy projekty. Najtrudniejszy był „Jak zainteresować uczniów naszej szkoły zjadaniem surówek?”. Zaprezentowałyśmy nasz pomysł w czasie Festiwalu. Zrobiłyśmy reportaż.

Pracując nad rozwiązaniem problemu, dowiedziałyśmy się, że praca w grupie nie jest taka łatwa, jak na lekcji. Trudno było się nam dogadać. Tyle ile było osób, tyle pomysłów. Na początku strasznie się pokłóciłyśmy o to, co mamy pokazać na koniec projektu. Stanęło na tym, że wybrałyśmy pomysł z przeprowadzaniem wywiadów z kolegami i koleżankami i nagramy filmik z przepisem na surówkę. W ten sposób połączyłyśmy dwa pomysły i wszystkie byłyśmy zadowolone. Ale to nie był koniec problemów. Dzielenie się zadaniami było najtrudniejsze. Musiałyśmy też pomyśleć, co możemy zrobić same, a co z pomocą nauczycieli lub rodziców. Sporo się nauczyłyśmy. Mimo trudności bawiłyśmy się świetnie i udało nam się osiągnąć sukces.

Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik był super. Pokazałyśmy nasz reportaż i częstowałyśmy własnoręcznie zrobionymi surówkami wszystkich gości. Było mnóstwo atrakcji, a najbardziej podobały nam się warsztaty, na których zrobiłyśmy broszki z własnym zdjęciem.

Warto było popracować nad projektem, bo efekt był wspaniały i poznałyśmy się lepiej.

Uczestniczki projektu z klasy 3c
Szkoła Podstawowa nr 9 STO