25-lecie Szkoły Podstawowej nr 9 STO i SKT nr 20 STO

Szkoła Podstawowa nr 9 STO
ul. Wiolinowa 6 (dzielnica Ursynów)
02-785 Warszawa

Termin: 15 maja 2015 r.
Miejsce: Warszawa, ul. Wiolinowa 6 

Organizator: Zarząd SKT nr 20 STO, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 STO
ul. Wiolinowa 6, 02-785 Warszawa
tel. 22 644 33 59
email:

Zasięg lokalny


Święto szkoły i koła mające za cel integrację społeczności STO, szerzenie wartości promowanych przez STO, wychowanie dzieci i młodzieży zgodnie z zasadami wpajanymi przez organizację.

Uroczystość będzie przeznaczona dla wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, współpracowników i osób wspierających STO.

Święto szkoły i koła będzie związane w kilkoma działaniami (konkursami, spotkaniami, warsztatami) poprzedzającymi uroczystości oficjalne – Galę z okazji 25-lecia.


Podróż w krainę wspomnień

Bo było to jak podróż szalona po świecie,
Pełne przygód odjazdy w wszystkie świata częście…

Leopold Staff

Wspomnienia przypominają podróże. Z sentymentem powraca się w nich bowiem do dobrze znanych miejsc, odwiedza starych przyjaciół i na nowo przeżywa ważne wydarzenia. 15 maja 2015 roku nauczyciele, rodzice i uczniowie wyruszyli w cudowną podróż do krainy wspomnień. Wspólnie przemierzyliśmy ćwierć wieku historii naszej szkoły. W ten sposób uczciliśmy jubileusz 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 9 STO oraz Samodzielnego Koła Terenowego nr 20 STO.

Na uroczystej gali spotkali się uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także absolwenci i założyciele naszej szkoły, dyrektorzy, prezesi i członkowie poprzednich zarządów. Mieliśmy zaszczyt gościć również zastępcę burmistrza Ursynowa pana Wojciecha Matyjasiaka, przedstawicieli Zarządu Głównego STO – panią Urszulę Andrejewicz i pana Zygmunta Puchalskiego. Spotkaliśmy się zatem w gronie osób, którym nie jest obojętny los szkoły i dla których dobro uczniów ma największe znaczenie.

Społeczny charakter „Dziewiątki” zawdzięczamy staraniom wielu osób. Podczas uroczystości uhonorowano tych, których zaangażowanie i poświęcenie umożliwiło realizację wielu zamierzonych przedsięwzięć. Srebrną Odznakę STO otrzymali nauczyciele wyróżniający się działalnością dydaktyczną i wychowawczą, inicjujący i podejmujący nowatorskie formy i metody pracy edukacyjnej: pani Jolanta Falkowska, pani Halina Saracyn, pani Ewa Cwalińska, pani Katarzyna Szymańska, pani Halina Wnuk, pan Jarosław Berdyński, pan Tomasz Wasiak, a także: dyrektor szkoły pani Małgorzata Walczak-Iwanowska, prezes zarządu pani Beata Merlewska – Budzik, wiceprezes pan Andrzej Niedziela, skarbnik pan Marcin Żuk, prezes zarządu poprzedniej kadencji pan Jerzy Klemba, członkowie poprzednich zarządów: pan Bogdan Kuzio, pan Sławomir Maculewicz, pan Andrzej Kowalczyk. Wyróżniono również rodziców naszych uczniów, dla których „Dziewiątka” stała się czymś więcej niż tylko szkołą i którzy przyczyniają się tym samym do jej rozwoju.

Wspólne świętowanie stało się okazją do przywołania wspomnień dotyczących życia szkoły. Uczniowie przedstawili historię „Dziewiątki”, a dzieci na widowni próbowały rozpoznać nauczycieli na starych fotografiach, a nierzadko i samych siebie młodszych o kilka lat.

Po oficjalnej prezentacji przyszedł czas na historię z przymrużeniem oka. Na ekranie zostały wyświetlone zabawne zdjęcia, na których logo „Dziewiątki” sygnowało dość nietypowe postaci i miejsca. Mogliśmy podziwiać między innymi Supermana, który z dziewiątką na piersi ratował świat oraz drewniany szałas imitujący pierwszą siedzibę szkoły.

Galę uświetniły występy artystyczne uczniów. W naszej szkole kładziemy duży nacisk na naukę języków obcych, dlatego mogliśmy usłyszeć piosenki w języku angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim. Dzieci zaprezentowały też niezwykłe umiejętności, które w ciągu roku szkolnego doskonalą pod okiem doświadczonych instruktorów. Mieliśmy okazję podziwiać pokaz tańca współczesnego i gry na bębnach. Przy akompaniamencie skocznej muzyki grupa uczniów zaprezentowała układ taneczny, wymagający ogromnego zaangażowania i wkładu pracy. Goście byli pod wielkim wrażeniem! Szalona gra na bębnach okazała się zaś najlepszym remedium na smutek, a rytmiczne uderzenia można było usłyszeć jeszcze długo po zakończeniu gali. Uczniowie „Dziewiątki” mogli pochwalić się również sfilmowanym przedstawieniem teatralnym „Midnight surprise”, w którym odegrali trudne aktorsko role złodziei, policjantów, detektywów, a nawet… psa.

Podczas naszej jubileuszowej podróży mieliśmy okazję, aby wspominać ważne wydarzenia, podziwiać osiągnięcia uczniów i wysłuchać pięknych, płynących prosto z serca przemówień. Dwadzieścia pięć lat funkcjonowania szkoły to czas, o którym można mówić godzinami ze wzruszeniem i radością.

Dziękujemy Gościom, którzy przybyli na uroczystość 25-lecia oraz wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniach do tego niezwykłego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że w tak przyjaznym i otwartym gronie spędzimy kolejne dwadzieścia pięć lat!