Warszawa: Obchody 15-lecia „Dni Ochrony Serca” w Szkole przy ul. Toruńskiej

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 11 STO
ul. Toruńska 23 (dzielnica Targówek)
03-226 Warszawa

W sobotę 30 maja odbyły się obchody 15-lecia „Dni Ochrony Serca”. Był to również ważny dla nas moment ponieważ wówczas obchodziliśmy 25-lecie istnienia Szkoły przy ul. Toruńskiej. Podczas gali nasi Gimnazjaliści w składzie Maria Koper, Paulina Sobieraj oraz Maja Prabhakar przeprowadziły wywiad z Panem Jackiem Woźniakiem, kardiologiem, który od początku wspiera naszą szkołę oraz był jednym z twórców projektu „Dni Ochrony Serca”. Pan Woźniak powiadał o początkach projektu, było to niezapomniane przeżycie. W tle na telebimie ukazała się historia 15-lecia „Dni Ochrony Serca” m.in. niezapomniane spotkania z Prof. Zbigniewem Religą (film dostępny jest TUTAJ).

Jedną z aktywności podczas Gali Jubileuszowej była Gra Terenowa „Bieg po zdrowe serce”. Gra ta polegała na wykonaniu w jak najkrótszym czasie zadań przygotowanych na 4 stoiskach m.in.: „Serce lub uśmiech”, „Serce lubi zdrowe jedzenie”, „Serce lubi sport”, „Jak ciężko pracuje serce?”. Gra była przeznaczona dla dzieci wraz z rodzicami.

Na początku Gali dla osób, które przyszły w koszulkach z motywem serca rozdawane były serduszka-gniotki z napisem „15 lat Dni Ochrony Serca”.