V Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 16 STO
al. Solidarności 113 c (dzielnica Śródmieście)
00-140 Warszawa

Termin: II semestr r. szk. 2017/2018
Miejsce: Zespół Szkół nr 16 STO

Organizator: Zespół Szkół nr 16 STO
Al. Solidarności 113 c, 00-140 Warszawa
tel.: 22 625 15 12
e-mail: szkola16.sto@wp.pl

Zasięg międzyszkolny, warszawski


Po raz piąty do udziału w konkursie plastycznym zapraszamy uczennice i uczniów z warszawskich publicznych i niepublicznych szkól podstawowych. Wernisaż nagrodzonych prac wraz z wręczeniem dyplomów i nagród odbędzie się w naszej szkole. W tym roku temat prac brzmi „Widziane okiem biedronki”. W ub.r. do konkursu zgłosili się uczniowie z 52 szkół. W tym roku rozszerzamy imprezę o konkurs literacki pod tym samym tytułem.


Za nami 5. edycja konkursu plastycznego, który nasza społeczność organizuje dla młodych artystów z publicznych i niepublicznych warszawskich szkół. W tym roku nadesłano 552 prace z aż 56 szkół! Temat okazał się bardzo inspirujący, prace były na bardzo wysokim poziomie.

Nagrody otrzymało 6 uczniów, 33 prace zostały wyróżnione udziałem w wystawie, 4 nauczycieli otrzymało podziękowania za przygotowanie szczególnie wyróżniających się zestawów prac uczniów.

7 maja odbył się wernisaż z udziałem autorów wyróżnionych i nagrodzonych prac, nauczycieli i rodziców. Prace są naprawdę piękne! Wystawa w szkole potrwa do 15 czerwca.

Bardzo dziękuję pani Irenie Downarowicz – głównej pomysłodawczyni całego wydarzenia, naszym nauczycielom – pani Magdalenie Cegłowskiej-Lewińskiej, pani Monice Pastuszak-Sherpherd i panu Emilowi Pajnowskiemu za pomoc w organizacji konkursu oraz ZG STO za dofinansowanie, dzięki któremu uczniowie otrzymali sympatyczne nagrody.

Beata Wiśniewska-Tomczak
Dyrektor ZS nr 16 STO

 

Autorką zdjęć jest pani Monika Pastuszak-Shepherd