Warszawa: Uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej w ZS STO na Bemowie

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 24 STO
ul. Powstańców Śląskich 67 A (dzielnica Bemowo)
01-355 Warszawa

Gdzieś jest taka szkoła, która kocha świat, 
Zawsze na nas czeka, daje dobry start. 
Pokazuje drogę, w głowach poukłada, 
Zahartuje ducha, sensu życiu nada!

To jest nasza szkoła, szkoła S…T…O…

Przytoczony tekst to fragment „Szkolnej piosenki”, którą czwartoklasiści Zespołu Szkół STO na Bemowie w dniu 12 października rozpoczęli uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej. Z dedykacją dla nauczycieli przedstawili metaforę szkolnego świata i nauczyciela, jako mistrza i opiekuna, który uczy ich tego, co w życiu najważniejsze.

Akademię zakończyła sakramentalna piosenka „Czternastego października” Potem były otrzęsiny pierwszaków, przygotowane przez starszych kolegów, zakończone pasowaniem na ucznia.

Równolegle do otrzęsin odbyła się uroczystość dla grona pedagogicznego przygotowana przez uczniów klasy 7,8 i 3. gimnazjalnej. Była to świetna przeróbka mickiewiczowskich „Dziadów części II”.

Kolejnym punktem był film „Jeden dzień z życia nauczyciela”, gdzie autorzy zastosowali przezabawny trik, pokazując te same sceny z różnych lekcji, raz widziane okiem uczniów, a raz okiem nauczyciela. Poszczególne sylwetki pedagogów były przez uczniowskich aktorów odegrane perfekcyjnie. W finale uroczystości każdy nauczyciel otrzymał drobny upominek oraz specjalnie zadedykowany wierszyk Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w stronę nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pedagogów, ich poświęcenie, czujność i troskę. Dzień Edukacji Narodowej upłynął w szczególnie uroczystej atmosferze.