Konferencja Koderek: ostatnie dni zgłoszeń do konkursu dla uczniów

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 10 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego STO
ul. Ostrobramska 72 (dzielnica Praga Południe)
04-175 Warszawa

Koderek to wydarzenie przybliżające dzieciom, młodzieży oraz dorosłym świat powiązany z informatyką i nowymi technologiami. Prelekcje, warsztaty i maraton informatyczny zachęcają do twórczego wykorzystania zdobywanej wiedzy i zmieniania świata.

Kolejna odsłona konferencji odbędzie się już 24 listopada w SSP Nr 10 oraz SG Nr 27 w Warszawie (ul. Ostrobramska 72). Jednym z elementów wydarzenia jest konkurs prelekcji uczniowskich. Wystąpić może każdy, kto interesuje się nowymi technologiami i naukami ścisłymi lub korzysta z nich, realizując swoje pasje. Zgłoszenia można przesyłać do 30 października za pośrednictwem specjalnego formularza. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody, w tym m.in. dron.

Konferencje Koderek są organizowane dzięki zaangażowaniu młodzieży. Uczniowie są odpowiedzialni m.in. za przygotowanie miejsca, obsługę punktu rejestracji, wparcie prelegentów i trenerów, prowadzenie paneli dyskusyjnych, zabezpieczenie techniczne wydarzeń i przygotowanie materiałów promocyjnych. Występują również jako prelegenci lub zawodnicy w hackathonie.

W wydarzeniu uczestniczą też profesjonaliści, którzy przybliżają uczniom świat nowych technologii i możliwości zawodowe, jakie się z nim wiążą. W programie są ponadto zajęcia przybliżające świat przedsiębiorczości i innowacyjności, warsztaty rozwijające umiejętności pracy grupowej i łączenia różnych zdolności do realizacji wspólnego celu.

Poszczególne zajęcia skierowane są do uczniów, dorosłych (w tym nauczycieli), a także do najmłodszych, tzn. dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo tutaj.