Konkurs Oratorski „Złoty Jęzor”

Społeczne Gimnazjum „Dwójka” nr 45 im. Pawła Jasienicy STO
ul. Solec 48
00-382 Warszawa

Termin: Finał 25 listopada 2016 r.
Miejsce: Teatr Ateneum lub Dom Sztuki Ursynów

Organizator: Społeczne Gimnazjum „Dwójka” nr 45 im. Pawła Jasienicy STO,
ul. Solec 48, 00-382 Warszawa
tel. 22 629 67 39, 695 797 181
email:infgim@2slo.pl

Zasięg szkolny


W Konkursie Oratorskim biorą udział wszyscy uczniowie gimnazjum. Uczniowie przygotowują mowy na wybrany temat. Po eliminacjach w klasach najlepsi uczniowie prezentują swoje mowy podczas finału, który organizujemy w sali teatralnej. Na widowni zasiadają wszyscy gimnazjaliści i zaproszeni goście. Najlepsi otrzymują dyplomy i nagrody książkowe.


 

25 listopada w Domu Kultury na Ursynowie odbył się finał konkursu oratorskiego Złoty Jęzor 2016. W pierwszym etapie tego konkursu wszyscy uczniowie naszego gimnazjum przygotowują mowę w dowolnej formie i przedstawiają ją przed swoją klasą. Z każdej klasy wyłaniane są 2-3 występy, które przechodzą do finału. Finaliści występują przed całą szkołę.

Konferansjerami były dwie dziewczyny z klasy 3C Tosia Sawicka i Ola Fabrycka. Natomiast występy oceniało jury w składzie Miron Łesyszak, Staszek Dutka i Robert Manowski.

Na scenie zobaczyliśmy aż 17 różnych występów, część osób występowała solo, ale pojawiły się również duety i większe grupy, 3a natomiast wystąpiła całą klasą, co nigdy wcześniej się nie zdarzyło.

Po długich obradach jury wyłoniło pierwsze 3 miejsca:

I miejsce  zdobyło trio z klasy 3C w składzie Tosia Sawicka, Natalia Zubrzycka oraz Ola Fabrycka. Dziewczyny zachwyciły całą widownię swoim występem, na którym przedstawiły Blacharę i Pozerkę pospolitą.

II miejsce otrzymały dwie uczennice z 2M Julia Sawicka oraz Agata Gołąb, na scenie prowadziły rozmowę o tym, jaki jest mężczyzna idealny. Swoim dialogiem nie raz rozbawiły salę.

III miejsce otrzymał kwartet męski, a właściwie kwartet gangsterski z 3C: Aleks Bloch, Igor Sadalski, Bruno Magolewski oraz Adam Deryło 

III miejsce ex aequo otrzymała  Maria Niedziela z 2Z ze swoją  wzruszającą historią o trudnej  relacji matki z córką.

 

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Franek Snarski (Dzień dobry i co dalej),  Gabrysia Kosowicz (Idealny mężczyzna), Michał Lisowski (Po co zającowi dzwonek?), Mery Stabińska (Jak, gdzie, kiedy?)

Widownia również wybierała najlepszy występ. Po wszystkich pokazach w przerwie na obrady jurorów odbyło się głosowanie, w którym brali udział wszyscy uczniowie. Z dużą przewagą głosów nagrodę publiczności otrzymał Maks Mosiej, który na scenie opowiedział o wycieczce na wystawę sztuki nowoczesnej ze swoim psem, swoją historią wielokrotnie doprowadził całą salę do śmiechu. W tym roku Złoty Jęzor jak zawsze dostarczył nam wiele emocji.

Gratulacje dla wszystkich, którzy wystąpili, i do zobaczenia za rok.