Społeczna Specjalna Szkoła Podstawowa „Dać szansę” STO

Społeczna Specjalna Szkoła Podstawowa „Dać szansę” STO
ul. Głogowa 2 B (dzielnica Mokotów)
02-639 Warszawa

Społeczna Specjalna Szkoła Podstawowa „Dać szansę” STO powstała w 1990 roku i jest częścią Zespołu Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” STO w Warszawie.

Uczniowie to dzieci i młodzież z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym, autyzmem oraz ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. Dzięki temu, że szkoła jest częścią Zespołu Społecznych Szkół Specjalnych absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki w gimnazjum oraz w szkole przysposabiającej do pracy.

Szkoły nazwano Dać Szansę, ponieważ są one dla uczniów szansą na wyjście z izolacji, na wszechstronny rozwój intelektualny, artystyczny i fizyczny dostosowany do indywidualnych możliwości. Atuty szkoły to specjalistyczna kadra, bezpośrednia współpraca z rodzicami, autorska oferta edukacyjna, szeroka gama zajęć indywidualnych, kameralny charakter szkoły, liczne działania na rzecz aktywności twórczej ucznia.

Nasi uczniowie to dzieci i młodzież z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym, autyzmem oraz ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. Dzięki temu, że szkoła jest częścią Zespołu Społecznych Szkół Specjalnych absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki w gimnazjum oraz w szkole przysposabiającej do pracy.

Szkoły nazwano Dać Szansę, ponieważ są one dla uczniów szansą na wyjście z izolacji, na wszechstronny rozwój intelektualny, artystyczny i fizyczny dostosowany do indywidualnych możliwości. Nasze atuty to specjalistyczna kadra, bezpośrednia współpraca z rodzicami, autorska oferta edukacyjna, szeroka gama zajęć indywidualnych, kameralny charakter szkoły, liczne działania na rzecz aktywności twórczej ucznia.