XVII Igrzyska Matematyczne Gimnazjów Niepublicznych

Społeczne Gimnazjum nr 333 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy STO
ul. Dziatwy 6 (dzielnica Białołęka)
03-109 Warszawa

Termin: marzec / kwiecień 2017 r.
Miejsce: SG nr 333 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy STO

Organizator: ZSS STO
ul. Dziatwy 6, 03-109 Warszawa
tel. 22 614 46 92, 500 897 679
e-mail: szkola@sto2.pl

Zasięg ogólnopolski


W igrzyskach mogą wziąć udział reprezentacje gimnazjów STO z całej Polski. Reprezentacja liczy 6 uczniów – po dwóch z każdego poziomu. Uczniowie rozwiązują zadania w zespołach dwuosobowych i w zespołach sa oceniani i nagradzani. Pisanie prac trwa 2,5 godziny, następnie nauczyciele – opiekunowie każdej z drużyn sprawdzają prace. Igrzyska kończą się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród.

Uczniowie i opiekunowie otrzymują obiad, chętni mogą liczyć na śniadanie. W czasie oczekiwania na wyniki odbywają się zajęcia sportowe i inne. Wręczane są dyplomy i nagrody za 3 miejsca dla każdej z klas (po 2 osoby) i 3 nagrody dla szkół.

Igrzyska organizowane są w sobotę, uczniowie zaczynają pisać o godz. 10.00, a całość imprezy kończy się ok. godz. 15.30.

Uczestnicy oraz opiekunowie grup mają zapewnione 2 posiłki: śniadanie i obiad.


27 maja 2017 r. w Społecznym Gimnazjum nr 333 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy odbyły się XVII Ogólnopolskie Igrzyska Matematyczne Gimnazjów Niepublicznych. W tym roku odwiedziły nas szkoły: SG nr 4 STO, SG nr 16 STO, ZSO nr 1 STO – wszystkie trzy z Warszawy. Do konkursu przystąpiło 26 uczestników. Konkurs był pisany w drużynach dwuosobowych i rozgrywany w kategoriach klas pierwszych, drugich i trzecich.

Wyniki tegorocznych Igrzysk:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce: Amelia Kurowska, Bogumiła Okrojek (SG nr 333 STO, Warszawa);
II miejsce: Marika Jarecka, Pola Bodziak (SG nr 4, Warszawa);
III miejsce: Michał Zwierzewicz, Oskar Gryglewski (SG nr 333, Warszawa).

W kategorii klas drugich:

I miejsce: Jakub Kawczyński, Jakub Wróblewski (SG nr 4, Warszawa);
II miejsce: Bruno Skoczeń, Iga Raczyńska (SG nr 4, Warszawa);
III miejsce: Michał Ney, Michał Sobiech (ZSO nr 1, Warszawa);

W kategorii klas trzecich:

I miejsce: Jan Lasek Pena, Leon Szałapski (ZSO nr 1, Warszawa);
II miejsce: Barbara Chytła, Julia Śliwińska (SG nr 4, Warszawa);
III miejsce: Zofia Farkowska, Michał Molas (SG nr 16, Warszawa).

W punktacji drużynowej:

I miejsce: Społeczne Gimnazjum nr 4 STO, Warszawa, ul. Bachmacka;
II miejsce: ZSO nr 1 STO, Warszawa, ul. Polinezyjska;
III miejsce Społeczne Gimnazjum nr 16 STO, Warszawa, al. Solidarności;
IV miejsce: Społeczne Gimnazjum nr 333 STO, Warszawa, ul. Dziatwy.

Tegoroczne Igrzyska przebiegły spokojnie i bez zakłóceń. Igrzyska trwały od godz.10.15 (oficjalne rozpoczęcie) do godziny 15.00. Uczniowie pisali prace od godziny 10.30 do 12.10.

Społeczne Gimnazjum nr 333 STO zapewniło startującym uczniom kawiarenki z napojami i ciastem, bezpłatny obiad. Każdy uczeń na czas pisania dostaje butelkę wody. Oczekiwanie na wyniki można wypełnić oglądaniem filmów, grą w szachy lub zajęciami sportowymi.

W tym roku wszystkie szkoły uczestniczące w Igrzyskach jako opiekuna wyznaczyły nauczyciela matematyki, który brał udział w pracach komisji konkursowej. Dzięki temu sprawdzanie prac odbyło się sprawnie i bez zakłóceń.

Igrzyska Matematyczne Gimnazjów Niepublicznych są niepowtarzalną okazja do spotkania uczniów i nauczycieli z różnych szkół, wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów.

W bieżącym roku szkolnym widoczny był spadek zainteresowania Igrzyskami. Wiążemy to z reformą oświaty i stopniową likwidacją gimnazjów. Od przyszłego roku planujemy rozszerzyć ofertę Igrzysk, tak, aby objęły także szkoły podstawowe – docelowo klasy szóste, siódme i ósme. W przyszłym roku Igrzyska rozgrywałyby się w dwóch kategoriach – Szkół Podstawowych (klasy 6 i 7) i Gimnazjów (klasy 2 i 3).

Elementem, który pozostanie zawsze znakiem firmowym Igrzysk, to pisanie prac w drużynach dwuosobowych. Stawiamy na współpracę i rozwój umiejętności pracy zespołowej. Imię, które nosimy, jest właśnie znakiem szacunku dla umiejętności współpracy i tym ideałom pragniemy być wierni.

Organizator:
Społeczne Gimnazjum nr 333 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy
www.sto2.pl, szkola@sto2.pl