Warszawa: Wychodzimy z ławek, otwieramy głowy…

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy STO
ul. Dziatwy 6 (dzielnica Białołęka)
03-109 Warszawa

Wychodzimy z ławek, otwieramy głowy w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy w Warszawie.

W naszej szkole od ubiegłego roku w ramach unijnego programu Erasmus plus w klasach 1-3 realizowany jest projekt zatytułowany „Wychodzimy z ławek, otwieramy głowy”. Celem naszych działań jest poszukiwanie takich metod i narzędzi, które z jednej strony są atrakcyjne dla współczesnego młodego człowieka, a z drugiej pomagają kształtować postawę odpowiedzialności za środowisko naturalne, w którym żyjemy. Dlatego też w projekcie położyliśmy nacisk na pracę „poza ławką” oraz wykorzystanie technologii.

W czasie trwania projektu pięciu nauczycieli pojechało na szkolenia do różnych europejskich krajów, gdzie szukali inspiracji oraz pomysłów, którymi potem dzielili się z innymi, a także wykorzystywali w ramach zajęć z uczniami.

W ramach projektu kupione tablety, z których uczniowie korzystają w czasie lekcji. Podczas zajęć zatytułowanych „Witaj w szkole!” dzieci pracowały w grupach nad różnymi zadaniami, wykorzystując do tego celu tablety.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszego projektowego bloga.

https://otwieramyglowy.wordpress.com/