Tydzień Postaw Prospołecznych

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy STO
ul. Dziatwy 6 (dzielnica Białołęka)
03-109 Warszawa

Termin: listopad 2019 r.
Miejsce: SSP nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy STO

Organizator: SSP nr 2 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy STO
ul. Dziatwy 6, 03-109 Warszawa
tel. 22 614 46 92
e-mail: szkola@sto2.pl

Zasięg ogólnopolski


Konsensus. Dogadajmy się! W tym roku szkolnym Tydzień Postaw Prospołecznych w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się w dniach 14 - 20 listopada i będzie związany z obchodami 30-lecia Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Zrealizujemy razem jeden z siedmiu tematów zaproponowanych przez Zarząd STO. Brzmi on: Język: jak ze sobą (nie)rozmawiać - czy jesteśmy skazani na mowę nienawiści? Skupimy się na poszukiwaniu działań, które uchronią nas przed stosowaniem mowy nienawiści. Nasze hasło brzmi: Konsensus. Dogadajmy się!

Jak będą wyglądały nasze działania? Rozpoczniemy pracą na godzinach wychowawczych: uczniowie będą poznawali znaczenie słowa konsensus. Efekty znajdą się na wspólnej tablicy, aby każdy mógł przeczytać, co znaczy to pojęcie i jakie mamy z nim skojarzenia.

Następnie w każdej klasie zostanie przeprowadzony będzie warsztat dotyczący poszukiwania odpowiedzi na pytania: Jak dochodzić do konsensusu? Jaka płynie z tego korzyść dla każdego? (Uczestnika) Warsztaty będzie prowadziła p. Anna Grzegorczyk, psycholog szkolny wraz z wychowawcami klas IV-VIII.
Podsumowaniem działań będą zajęcia, na których powstaną plakaty - mapy myśli - pokazujące, jak dochodzić do konsensusu i jakie płyną z tego korzyści w relacjach oraz we wspólnych działaniach.
Tydzień Postaw Prospołecznych w naszej szkole będzie miał miejsce po raz 5. Każdy taki tydzień przeżyty w poprzednich latach owocował coraz większą świadomością, że razem znaczy lepiej, mądrzej, skuteczniej.

Znajdź szkołę