Tymbark: I Międzynarodowy Konkurs Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia

Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I Stopnia STO w Tymbarku
Tymbark 249
34-650 Tymbark

W dniach 20-23 kwietnia 2016 r. odbył się I Międzynarodowy Konkurs Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia. Organizatorami było SKT nr 99 STO i Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Tymbarku. Jury w składzie: Khac-Uyen – wietnamsko-norweski dyrygent; Miho Sanou (Japonia) - fortepian; Dawid Gruber (Austria) - flet; Dominika Anna Rosiek (Polska) - skrzypce; So-Jung (Korea Płd.) - wiolonczela; Cameron Todd (Wielka Brytania) - trąbka; dr Janusz Pater (Polska) - akordeon przesłuchało 87 zespołow z Polski, Ukrainy, Anglii i Białorusi w pięciu kategoriach wiekowych.

Odbyły się również otwarte warsztay z jury, w których wzięły udział zespoły oraz wszyscy chętni uczniowie, pedagodzy i rodzice. Jury wytypowało do warsztatów 8 zespołów o różnych składach i kategoriach.

W sobotę odbyło się ogłoszenie wyników i koncert laureatów. Nagrody wręczali: Starosta Powiatu Limanowskiego – Jan Puchała, Wójt Gminy Tymbark – Paweł Ptaszek i przedstawiciel MKIDZN – Paweł Stułka.

Każdy uczestniczący zespół otrzymał dyplom uczestnictwa, płytę z nadrukiem (logo) konkursu, nazwą i składem zespołu.

GRAND PRIX otrzymał kwartet saksofonowy w sładzie: Łukasz Dyczko – saksofon sopranowy, Mateusz Warzecha – saksofon altowy, Paweł Paw – saksofon tenorowy, Wojciech Chałupka – saksofon barytonowy, z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach.