Szczecinek: Społeczne Liceum znów najlepsze w mieście i czwarte w województwie

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Słowiańska 2
78-400 Szczecinek

Miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” od wielu lat publikuje rankingi najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, biorąc pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych. Nowym pomysłem czasopisma jest ranking liceów STEM, czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka), to wg twórców rankingu te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice.

Ranking STEM obejmuje 200 najlepszych liceów w Polsce, w których maturę w maju 2014 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki szkoły z matematyki były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. Ranking został oparty na trzech kryteriach:

  • wynikach matury na poziomie rozszerzonym z przedmiotów: matematyka, fizyka i astronomia, chemia oraz informatyka (50%);
  • wynikach matury obowiązkowej z matematyki (25%);
  • sukcesach szkół w olimpiadach przedmiotowych, krajowych i międzynarodowych odpowiadających swoim profilem zakresowi STEM (25%).

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO jako jedyna szczecinecka szkoła ponadgimnazjalna zajęło w tym zestawieniu 113 miejsce w Polsce, jednocześnie plasując się na czwartym miejscu w województwie (SLO wyprzedziły tylko trzy szczecińskie licea). Na całej liście znalazło się jedynie 5 szkół z naszego województwa: trzy licea ze Szczecina , Społeczne Liceum Ogólnokształcące ze Szczecinka i liceum z Koszalina.

Dzięki Społecznemu Liceum znów Szczecinek zaistniał w ogólnopolskim rankingu. To ogromny sukces uczniów i nauczycieli przedmiotów ścisłych, serdecznie gratulujemy!!