Szczecinek: Powiało wielkim światem…

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Słowiańska 2
78-400 Szczecinek

Uczniowie biorący udział w projekcie „Akcja animacja”  uczestniczyli w spotkaniu z Lechem Mackiewiczem. Popularny aktor swoje młodzieńcze lata spędził właśnie w naszym mieście. Obecnie jest znaną postacią w świecie filmu - zagrał w wielu popularnych serialach, ponadto reżyseruje i pisze sztuki teatralne.

Jak przyznał, stara się od czasu do czasu odwiedzić swoje rodzinne miasto, choć z powodu dużych odległości (aktor mieszka na stałe w Australii) nie udaje się to zbyt często.

Artysta opowiedział o swej karierze, nauce w szkole filmowej, pierwszych doświadczeniach z teatrem i występami publicznymi. Uczniowie zadawali głównie pytania dotyczące aktorskiej edukacji i pracy w zawodzie aktorskim.

Wizyta pana Mackiewicza miała też swój praktyczny wymiar. Aktor i reżyser zarazem zaprosił naszych uczniów do współpracy przy powstającym właśnie filmie fabularnym. Członkowie grupy „Akcja animacja”, pod kierunkiem pani Joli Sierpińskiej, mają stworzyć kilka filmików, które będą przedstawiały sny bohaterów powstającego właśnie filmu.

Jest to kolejne, po spektaklu „Walizka” zrealizowanym dla Telewizji Polskiej, tak istotne przedsięwzięcie, do którego zaproszono naszych uczniów. Stajemy się więc ważnym ośrodkiem animacji dziecięcej w Polsce.

Gratulujemy uczniom, gratulujemy opiekunkom!