Szczecinek: Koncertowo i wigilijnie

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Słowiańska 2
78-400 Szczecinek

Świąteczne koncerty wigilijne stały się już tradycją naszej szkoły. Również w tym roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Społecznych zaprosili mieszkańców Szczecinka do kina „Wolność” na wspólne kolędowanie. Wśród przepięknej dekoracji na scenie w świątecznym repertuarze zaprezentowały się dzieci, młodzież i nauczyciele.

Przez godzinę publiczność miała okazję wysłuchać wielu przepięknych pastorałek, kolęd, piosenek i obejrzeć kilka animowanych filmów o tematyce świątecznej przygotowanych przez uczniów. W powietrzu unosił się zapach choinek, a na sali zapanowała ciepła, rodzinna atmosfera.

Największy aplauz wywołał znakomicie przygotowany występ nauczycieli ZSS STO, którzy na głosy wykonali nastrojowy świąteczny utwór.

Wspaniale zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy koncertu ubrani w anielskie stroje. Piękne głosy uczennic Społecznego Gimnazjum i Społecznego Liceum: Ani, Kingi, Basi, Magdy, Anny, Małgosi, Gabrysi i Darii wywarły wielkie wrażenie na słuchaczach. Wspaniali instrumentaliści: Dawid i Mateusz zachwycali swym kunsztem. Prawdziwą „wisienką na torcie” były pełne humoru i dowcipu zapowiedzi przygotowane przez Klaudię, Martynę i Maćka (gościnnie w gronie naszych uczniów).

Wszystkie te elementy koncertu sprawiły, że czas, który spędziliśmy w kinie, minął bardzo szybko i bardzo miło.

Szczególne podziękowania za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości należą się naszym nauczycielkom muzyki – pani Sylwii Boradyn i pani Bożenie Makowskiej-Niemiec oraz niezastąpionej pani dyrektor, Marzenie Marcinkowskiej, która była prawdziwym „dobrym duszkiem” tego przedsięwzięcia.

Zdjęcia z koncertu można obejrzeć TUTAJ.