Szczecinek: Grupa „Akcja Animacja” na festiwalu filmowym „Ale Kino!”

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Słowiańska 2
78-400 Szczecinek

Już po raz 31. odbył się w Poznaniu Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” W ramach festiwalu przez cały tydzień trwa konkurs filmów dla dzieci i młodzieży oraz odbywają się projekcje wybranych dzieł.

Oczywiście filmy są oceniane przez poważane w świecie filmowym międzynarodowe jury w różnych kategoriach. Powoływane jest również jury młodzieżowe i dziecięce. Całemu wydarzeniu towarzyszy trzydniowe Forum Nauczycieli, którzy przyjeżdżają z różnych stron Polski, by zobaczyć wartościowe filmy oraz wymieniać się swoimi doświadczeniami w edukacji filmowej. W tym roku Forum nosiło nazwę „Spotkanie z mistrzem” i pani Jola Sierpińska oraz Marzena Marcinkowska zostały zaproszone do Poznania, by przedstawić, jak w naszej szkole pracujemy z animacją poklatkową. Ucieszyliśmy się bardzo, gdy okazało się, że zespół „Akcja Animacja” może również wziąć udział w tym wydarzeniu. Wspólnie z panią Jolą przygotowaliśmy materiał filmowy i zdjęciowy oraz wybraliśmy prelegentów. Byli to: Ania Zabrocka , Antek Małecki, Maciej Lemke oraz Mikołaj Borek – przedstawiciel szkolnej telewizji „Społeczna TiVi”, którzy opowiedzieli o tym, jak pracujemy na co dzień. Pani Jola Sierpińska przedstawiła animację poklatkową jako metodę nauczania i wychowania. Nasze wystąpienie wzbudziło zainteresowanie. Wszyscy, a było nas 14 (poza prelegentami: Julia Zabrocka, Ada Sawka, Ola Stefaniak, Wiktoria Szczęśniak, Martynka Zięba, Bartek Rak, Filip Aleksandrowicz, Mikołaj Rojczyk, Adam Adamczyk, Michał Kotschy) dostaliśmy festiwalowe upominki.

Wcześniej obejrzeliśmy w kinie dwa konkursowe filmy: „Piękny horyzont” oraz „Zigzag Kid”, które polecamy kinomanom.

Dziękujemy naszym nauczycielom za umożliwienie udziału w takich wydarzeniach: pani Marzenie, pani Anicie, która się nami opiekowała, a przede wszystkim pani Joli, która „zaraża” nas pasją.

Zespół „Akcja Animacja”