Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Szczecinku

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Słowiańska 2
78-400 Szczecinek

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Szczecinku powstało w roku 1994. Szkoła jest najmniej liczną częścią Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku.

Od czasów powstania szkoła dała się poznać jako placówka reprezentująca wysoki poziom, ucząca w sposób nowoczesny, rozwijająca się prężnie przez lata. Jeszcze zanim ktokolwiek w oświacie publicznej pomyślał o stworzeniu uczniom możliwości swobodnego wyboru przedmiotów rozszerzonych, liceum zastosowało ten zupełnie inny model organizacji zajęć. Zaowocowało to doskonałymi wynikami abiturientów na egzaminach maturalnych, licznymi sukcesami w konkursach i olimpiadach. Liceum to szkoła innowacyjna, wyznacząca nowe perspektywy edukacji.

W 2012 roku szkoła zajęła 9 miejsce w województwie w rankingu „Perspektyw” oraz wielokrotnie zajmowała czołowe miejsca w rankingach maturalnych. Absolwenci liceum dostają się na najlepsze polskie uczelnie (w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku), studiują na ciekawych kierunkach, zdobywają wspaniałą pracę. Wielu z nich do dziś odwiedza „swój ogólniak”, mile wspominając spędzone tu chwile.

Szkoła co roku organizuje szereg imprez dla miasta, powiatu (Festiwal Kultury Krajów Anglojęzycznych, Omnibus Szczecinecki itd.).