„Filmowe Echa”

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Słowiańska 2
78-400 Szczecinek

Termin: 11 maja - 15 listopada 2017 r.

Organizator: Zespół Szkół Społecznych STO
ul. Słowiańska 2, 78-400 Szczecinek
tel./faks 94 374-06-60
e-mail: sgsto@op.pl

Zasięg miejski


W związku z działalnością istniejącego w naszej szkole od pięciu lat Zespołu „AKCJA ANIMACJA” rozpoczęliśmy w maju realizację projektu pod nazwą „Filmowe echa” polegającego na zorganizowaniu szeregu wydarzeń skierowanych do dzieci i młodzieży szczecineckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem nadrzędnym podejmowanych przez nas działań jest szeroko pojęta edukacja filmowa, polegająca na kształtowaniu odbiorców oraz twórców odgrywająca coraz większą rolę w wychowaniu kulturalnym dzieci i młodzieży.

Do uczestnictwa promowanych przez nas wydarzeniach odbywających się w maju 2017 roku zaprosiliśmy uczniów szczecineckich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Odbyły się następujące wydarzenia:

  1. Przegląd filmów pochodzących z 11. Festiwalu Filmów Jednominutowych organizowanego przez Centrum Kultury w Gdańsku – polskiej edycji Festiwalu „The One Minutes” odbywającego się w Amsterdamie, specjalny pokaz filmu pt.: „Mogę zaśpiewać” – zdobywcy głównej nagrody na międzynarodowym Festiwalu w Grecji w 2016 roku oraz spotkanie z panią Karoliną Giedrys-Majkut, koordynatorką projektu Filmoteka Szkolna Akcja! Z Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej.
  2. „W kręgu Witkacego” – dwa trzydniowe plastyczno-animacyjne spotkania warsztatowe w pracowni Zespołu „Akcja Animacja” w Zespole Szkół Społecznych STO w Szczecinku.