Szczecinek: Spotkanie z pisarzem

Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Słowiańska 2
78-400 Szczecinek

3 grudnia Społeczną Szkołę Podstawową i Społeczne Gimnazjum STO w Szczecinku odwiedził Łukasz Wierzbicki, który jest pisarzem tworzącym opowieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Opowiedział kilka bardzo ciekawych historii, mówił o swych  książkach, wprowadził nas w świat podróżnika, Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy człowiek przemierzył Afrykę na rowerze. Pisarz przybliżył też losy niedźwiadka Wojtka, przyjaciela polskich żołnierzy z Armii Andersa. Te prawdziwe historie stały się inspiracją do powstania książek pana Wierzbickiego: „Dziadek i niedźwiadek” oraz „Afryka Kazika”. Twórca w bardzo ciekawy i pasjonujący sposób zachęcał do czytania, poznawania jego dzieł, a także do spełniania marzeń. W czasie spotkania opowiadał też wiele o sobie i o tym, w jaki sposób narodziła się w nim pasja pisarska.

Naszym zdaniem to niesamowite, ile przygód możemy poznać dzięki książkom. Utwory tego autora wydają się być bardzo ciekawe, wciągające, a zarazem wzruszające. Sam pomysł na przypomnienie zapomnianych historii przez  przy wykorzystaniu dodatkowych materiałów jest niezwykły i oryginalny, co w całości dało niesamowity efekt oraz wzbudziło nasze zainteresowanie. Podsumowując całe spotkanie, wszyscy wyszliśmy zadowoleni.

Dziękujemy pani Dorocie Rybitwie, mamie jednego z uczniów naszej szkoły, która zaprosiła do nas pana Łukasza, dzięki czemu mogliśmy przeżyć niezapomniane chwile.